1tv.com.ua

Реконструкція бою між більшовиками та УНР: як на Тернопільщині відсвяткували День Соборності

Читайте по-русски
Під час святкування учасники заходу розгорнули 50-метровий прапор України

Живий ланцюг і реконструкція бою між більшовиками та військом УНР. Так відзначили День Соборності на Тернопільщині, передає "5 канал".

У Підволочиську на мосту через річку Збруч зустрілися представники громад, духовенства та влади Тернопільської та Хмельницької областей. Вони розгорнули 50-метровий прапор України. Далі півсотні учасників історичної реконструкції відтворили події сторічної давнини – бій петлюрівців проти більшовиків.

"Буде зараз відтворений бій між червоною армією і народною армією України. Якщо провести паралель з історії, то коли Українська Галицька Армія вже на Збручі об’єдналась з армією УНР. І разом знищували більшовиків, білоармійців і інших ворогів тодішньої Народної Республіки", – каже учасник реконструкції бою Павло Тарасенко. 

Інший учасник реконструкції бою Олег Любінський розповідає, що майбутнім нащадкам і дітям треба показувати, що відбувалося аби уникнути повторення історії.

"На Сході йде війна, тому і потрібно це показувати. Показувати дітям і нащадкам майбутнім і теперішнім, щоб вони бачили, що відбувалось. Щоб не повторювались ці події, які зараз відбуваються", – додав він.

Як раніше повідомляв 5.ua, сьогодні в Україні святкують День Соборності, цьогорічний ланцюг Соборності влаштували онлайн через пандемію.

Попередній матеріал
ЄСПЛ стане на захист Тупицького і Україна від цього матиме наслідки – Ар'єв
Наступний матеріал
В Україні є близько 3 тис. пунктів тестування на COVID: хто і як може зробити тест
Loading...