Кладовище літаків у Вовчанську
Кладовище літаків у Вовчанську 5 канал

Реактивні літаки просто неба: у Вовчанську взялися рятувати занедбаний аеродром від мародерів

Читайте по-русски
Активісти хочуть створити туристично-розважальний комплекс із музеєм просто неба

Кладовище літаків існує у Вовчанську на Харківщині. Колись ця авіатехніка належала льотному училищу. Та вже близько трьох десятків років вона не експлуатується. Реактивні літаки, так звані "кукурудзяники" та гелікоптери – стали здобиччю вандалів. Місцеві активісти вирішили припинити пограбування занедбаного аеродрому і хочуть створити туристично-розважальний комплекс із музеєм просто неба. Упевнені – туристи зможуть поповнити бюджет міста, де розташоване нині кладовище літаків. Та вже близько року не можуть знайти власників авіатехніки.

Харків'янин Володимир Мозговий – досвідчений льотчик-інструктор. Десятки курсантів навчив управлятися з реактивними пташками: "Літали на спортивні польоти, на показові виступи. Я - майстер спорту з вищого пілотажу на реактивних літаках".

Наставляв курсантів і на Л-29 – реактивному навчально-тренувальному літаку. Саме такий помітив на закинутому летовищі у Вовчанську: "Немає носової стійки шасі самого колеса, нічого немає в стійці шасі, немає жодного балона, жодного акумулятора, немає жодного ліхтаря на літаках".

На аеродромі зберігається понад 30 одиниць техніки – реактивні літаки, Ан-2 – які називали "Аннушка" або "кукурудзяники" – гелікоптери. У 90-ті роки їх тут залишили з повними баками пального. Нині чи не кожен понівечено і часом, і вандалами.

Врятувати літаки від мародерів можуть туристи, упевнений активіст Максим Тележний. Чоловік підрахував, щовихідних тут буває до 3-х тисяч людей. А якщо створити парк-музей розваг, то і міський бюджет поповниться грошима.

"Побудувати воркаут-майданчик, баскетбольний майданчик просто із літаками. Аж до того, що навіть баскетбольні кільця вішати на літаки, такого в світі немає. Мотузковий парк, концертний майданчик. Зробити той же скейт-парк з літаками, через які будуть стрибати", – розповідає автор ідеї парку-музею.

Підтримати ініціативу готові у мерії Вовчанська. Проте для початку кажуть: потрібно розшукати власників літаків. За радянських часів – це була навчальна база льотного училища, яке згодом перебралися у Запоріжжя. Пізніше тут створили авіаційно-технічний клуб. Після його банкрутства споруди передали компанії-ліквідатору. А от літаки – нічиї.

"Кілька років тому зверталися до різних інстанцій, в тому числі в Запоріжжі, куди переформатувалися, перемістили основну базу училища льотчиків. Тому що це було Міноборони. І відповіді від них ми не отримали", – розводить руками Вовчанський міський голова Володимир Шевченко.

Щоби зберегти парк техніки від остаточного знищення, територію почала патрулювати поліція.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
За крок до екологічної катастрофи: як підприємство "збагачує" ліс нечистотами на Черкащині
Наступний матеріал
Від 10 червня відновлюють роботу бази відпочинку – Степанов
Loading...