5 канал

Причина - невідома: на Луганщині до лікарень потрапили 25 підлітків

Що стало причиною масового захворювання студентів Старобільського аграрного технікуму – тепер з'ясовують санепідеміологи. Поки фахівці з'ясовують джерела інфекції в технікумі, дитячий садок у Веселому закрили на карантин

У селі Веселе на Луганщині на лікарняних ліжках опинилися 25 підлітків. Їх ушпиталили зі схожими симптомами: розладом шлунку та високою температурою. Про це повідомляє "5 канал". 

"У кожного блювота, температура, в туалет бігали постійно… Страшно – третій рік навчаюсь, і такого не було", – розповідає постраждала Юлія Бублик.

Третьокурсниця аграрного технікуму Юлія вже другу добу перебуває в лікарні. До інфекційного відділення дівчина потрапила з високою температурою та різким болем у шлунку. З такими ж ознаками ушпиталили ще 24 студентів. Нині пацієнти почуваються задовільно.

"Харчовий фактор виключається повністю, тому що всі діти в їдальні не харчувалися. Кожен собі готував їжу та їли абсолютно різні харчові продукти. Єдиний фактор загальний – вода", – каже завідувачка інфекційного відділення районної лікарні Валентина Андрушко.

Як з'ясувалося, 8-9 вересня відбувався ремонт труб, а вже 10 вересня воду включили – тоді підліткам й стало зле. Принаймні, про це кажуть самі постраждалі.

Натомість у технікумі заперечують. Там кажуть, що лагодили мережу, яка забезпечує водою не лише навчальний заклад, а й значну частину села. "Воду злили. Відкрили порив, змінили муфту і залили потім бетоном, а потім висохло – прохлорували воду, зі свердловин пустили її, та й все", - зазначає заступник директора аграрного технікуму Євген Лозенко.

Поліція поки що нікого не підозрює – чекають результатів експертиз.

"З метою встановлення – так це було, чи не так, були проведені відбори води у гуртожитках, в кімнатах. Скрізь, де тільки можна, де тільки вказували самі учні, та було запропоновано викладачам це зробити для проведення експертизи. За фактом, ми вже дізнаємося швидше за все у неділю-понеділок", – повідомив начальник відділу поліції Дмитро Волошин.

Студентів уже попередили не вживати воду і не готувати з неї їжу. Водночас, у Веселому, де розташований Старобільський технікум, на карантин закрили дитячий садок.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ціни на автогаз в Україні: чи дочекались водії обіцяного здешевшання
Наступний матеріал
Савчук розповів, коли енергоефективність в Україні досягне 25%