У Рівному змагалися спортсмени з ураженнями опорного-рухового апарату, порушеннями зору, слуху, розумового та фізичного розвитку. Серед пів сотні учасників – вперше беруть участь військові після поранень. Змагалися у плаванні. За словами медиків, такі змагання не лише добре впливають на реабілітацію, а й додають позитивних емоцій. Більше – у сюжеті журналістів "5 каналу".
Рівнянин Микола Гончарук показує своє обличчя після поранення. На війну він пішов добровольцем. Торік на Донеччині втратив око. Нині проходить лікування та реабілітацію. Він майстер спорту з плавання. Втім у спортивній кар'єрі була чимала пауза. Тож напередодні змагань хвилювався.
"16 років вже не виступав. це перший для мене виступ після травми. До того я лежав у куточку і плакав. Це перший поштовх і я думаю, що буду займатись Вже хожу два рази на тиждень у басейн", – розповідає військовослужбовець, майстер спорту з плавання Микола Гончарук.
Вперше бере участь у змаганнях військовий Євген Федосєєнко. Чоловік родом із Запорізької області. Після важкого поранення пересувається на кріслі колісному. Проходить реабілітацію у рівненському обласному госпіталі. Медики кажуть, пацієнт невгамовний – бере участь у різноманітних змаганнях.
Євген щоденно займається плаванням. У басейні вже може повноцінно ходити.
"У воді я уже повноцінно можу ступити на праву ногу, а так – не можу", – каже військовий Євген Федосєєнко.
Нині Євген змагається серед пів сотні спортсменів з інвалідністю. Тренери кажуть, плавання серед усіх видів спорту найкраще допомагає реабілітуватися при складних порушеннях. Користь від спорту – величезна.
"У мене є досвід роботи з ветеранами, довід роботи з хлопцями , які отримали травму. Вже маю два майстра спорту з плавання. Я дивлюсь по ним, як у них починають горіти очі, як вони починають хотіти жити від того , що тренуються і досягають результатів", – зазначає тренер з плавання Артур Яковчук.
Організатори змагань кажуть, вперше у подібному заході беруть участь військові після тяжких поранень.
"Повертаємо їх у цивільне життя, допомагаємо їм розкритись. попри отримані травми. Ми показуємо що життя не зупиняється, що вони можуть себе реалізувати в іншій сфері – культури, спорту, вони можуть брати участь у змаганнях і вигравати", – каже заступник начальника Рівненського обласного центру "Інваспорт" Володимир Мурін.
Учасники змагань кажуть, для них найважливіший результат першості не лише спортивна перемога, а й пробудження жаги до життя.
Наталія Світлова, Рівне, "5 канал"
Читайте також: Футбол на милицях: реабілітаційний табір для жінок з ампутаціями пройшов на Черкащині – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Випрати й висушити речі безплатно: у Хмельницькому запрацювала громадська пральня для переселенців
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.