Пряничне місто в Одесі
Пряничне місто в Одесі 5 канал

Пряничні вулички, або як пахне свято: в Одесі створюють дивовижне солодке містечко

До Дня Святого Миколая в Одесі розбудовують ціле солодке містечко. У центрі величезного пряника кондитери розташували шоколадну ялинку, довкола якої встановлюють та розфарбовують смачні казкові будиночки

Готуватися до будівництва пряникового містечка кондитери почали ще за три тижні. Робили ескізи та закупляли всі необхідні солодкі інгредієнти. Нині у своїй казковій лабораторії печуть, будують та розфарбовують солодку архітектуру. Галина відповідає за розкатку та випікання пряників. 

"Спершу мед розплавляється, потім окремо збиваємо яйця із цукром – 20 хвилин на це витрачається.  Це дуже смачне медове тісто з усіма спеціями, додатками, олією. Дуже довго зберігається", – розповідає пекар Галина Леонова.

Пряники вкривають глазур'ю. Для цього змішують цукрову пудру з лимонним соком та білком. Усе необхідно зробити у три шари.

Читайте також: Без міцного спиртного та тортів: секрети Новорічного столу-2018

"Перший шар – стартовий. Бажано його зробити акуратно, аби не було грудочок для подальшого нанесення фарби. Кожен шар дає фактуру. Якщо потрібна складна фактура, для цього накладається багато шарів, багато відтінків. Кожен шар – це основа для чогось наступного", – каже пекар-кондитер Марія Біла.

Пряничне місто в Одесі
Пряничне місто в Одесі5 канал

Кондитери вже виготовили близько 300 будиночків. Їх розташують на величезному прянику. Аби казкове місто мало вигляд справжнього, пекарі зробили цілі вулиці – з деревами, сніговиками та шоколадною ялинкою. Вся експозиція розміром у 18 квадратних метрів.

"Ми робимо все асоціативно. Це місто яскравих і талановитих людей. Одесити – незвичні люди. Ми відповідальні за те, аби занурити всю родину – від найменших до найстарших. Ми маємо створити людям настрій", – ділиться задумом організатор заходу Оксана Бубликова.

Останній етап, кажуть кондитери, найцікавіший – розпис пряників. Барвник, яким розписують пряники, цілком безпечний для вживання. Кожен розмальовує як хоче – залежно від фантазії. Якими були розписи – дивіться в сюжеті:

Уже завтра, 19 грудня, пряникове містечко виставлять бiля головноï ялинки мiста, пiсля чого роздадуть смаколики дiтям.

Ольга Дунська, Сергiй Iщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як це, коли річка і дерева їстівні: В Ужгороді звели справжнє пряничне містечко – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трамп представить нову стратегію нацбезпеки США – завершено
Наступний матеріал
"Тут гартують патріотів": на Львівщині бійці НГУ навчали школярів стріляти з "пневмату"
Loading...