Стрілкотня під Горлівкою
Стрілкотня під Горлівкою 5 канал

Постріл, освітлювальна міна, ворожий БМП: історія одного бою під Горлівкою

Майже щоночі ворожі диверсійні групи намагаються підібратися до позицій армійців – спробували і цього разу

У ніч проти четверга на ділянці фронту поблизу окупованої Горлівки ворог нахабно порушував так зване хлібне перемир'я. Ще звечора почав відкривати вогонь зі стрілецької зброї, а вночі стріляв у бік українських позицій із бойової машини піхоти. Про нічну ситуацію на позиціях – докладніше розповість Євгенія Китаїва.

На українських позиціях поблизу окупованої Горлівки із настанням вечора прокидається ворожа стрілецька зброя. Бойовики відкривають вогонь короткими чергами. Армійці зазначають: на цій ділянці фронту це звична справа, кулемети противника тут майже не змовкають.

"Вони ніколи перемир'я не дотримувалися. Оголошували і різдвяні перемир'я, і вони закінчувалися після того, як ми його дотримувалися, а вони ведуть вогонь. Так само й тут, вони його не використовують, бо це бандити, а з бандитами домовлятися неможливо", – впевнений військовослужбовець Микола.

Проте на позиціях це не найбільша проблема для військових. Бійці розповідають: відстань між українськими військовими та супротивником близько кілометра, і майже щоночі ворожі диверсійні групи намагаються якомога ближче підібратися до позицій армійців.

Микола пояснює: "З періодичністю у 2-3 дні. Ми даємо їм відсіч, відповідаємо на їхній вогонь і вони відходять, заспокоюються на пару днів і це все повторюється. Цілі у них весь час одинакові – хочуть нас знищити. Мабуть прощупують нашу міць, нашу оборону".

З настанням ночі знову повертаємося на пост, де ведуть спостереження військові. Вдалині чути як стріляє ворожий кулемет. Доки спілкуємося з бійцями, чуємо постріл із ворожого міномета. Над головами спалахує ліхтар. Це освітлювальна міна. Ворог використовує такі, щоб коригувати вогонь.

За декілька хвилин армійці виявляють групу бойовиків, ті відкривають вогонь і отримують швидку і адекватну відсіч із кулемета. Ворог відступив. Проте за декілька хвилин, відкрив вогонь із бойової машини піхоти. Бійці евакуюють знімальну групу в укриття.

Через ворожий вогонь залишаємося в укритті майже до самого ранку. Вранці на українських позиціях поблизу окупованої Горлівки нарешті запанувала тиша. Проте майже всю ніч ворожа зброя не мовчала. Попри обстріли супротивника, бійці пояснюють: це ще відносно спокійна ніч для цієї ділянки фронту.

"Сепаратисти відкрили вогонь по нашим позиціям, було вісім "приходів" з цього…, з БМП-1. Ну а так стрілкотня, кулеметно-автоматні перестрілки між позиціями", – відмахується вояка Андрій.

Усе навколо у вирвах, а стіни в дірках від ворожих обстрілів з артилерії. Та все ж армійці запевняють – твердо стоять на своїх позиціях і готові до будь-яких ворожих атак.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Вогневий артналіт по мирному Троїцькому: що лишив по собі ворожий 152 калібр – ФОТО

Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/
Обстріляне Троїцьке, артилерія
/

Попередній матеріал
У МОЗ встановили причину отруєння дітей у таборі "Орлятко"
Наступний матеріал
"Історична година" з "Армія ФМ": про українську та ворожу геральдику
Loading...

"До артилерії ми готові, а от снайпер працює нишком": під Авдіївкою – жодного дня повної тиші

Перемир'я – поняття відносне: на Світлодарській дузі замість обстрілів тепер лютують снайпери

"Російські окупанти відступали з криками": захисники Золотого-4 про невдалий наступ ворога

Міномети "ховали" за гаубицями: попри перемир'я ворог накрив Зайцеве з великих калібрів

Поблизу Попасної українські бійці зупинили прорив ворожої ДРГ

Гільзи летіли просто в обличчя: журналісти "5 каналу" зняли нічний бій біля Зайцевого