5 канал

Снаряди перелітають позиції і руйнують селище: під Горлівкою лютує нова рота найманців

На ворожих позиціях поблизу окупованої Горлівки відбулася ротація – українські військові зафіксували нову роту проросійських найманців

Бійці, які тримать оборону поблизу Горлівки, що на Донеччині, говорять про інтенсивнішу стрілянину з боку ворога. Терористи б'ють прицільно і постійно провокують на вогонь у відповідь. Армійці переконані – так терористи намагаються визначити вогневі позиції та випробовують сили військових. Репортаж "5 каналу" з передової.

На ворожих позиціях поблизу окупованої Горлівки відбулася ротація. Нову роту проросійських найманців п'ять днів тому зафіксували українські військові. Кажуть, відтоді ситуація загострилася.

"До цього більш хаотично було, обстріли велися не по якимось певним опорним пунктам, а десь поряд лягало. Вони не бачили, куди стріляють. Та зараз більш прицільно. Не знаю, хто став з того боку, але ці вже більш прицільно працюють", – каже Сергій. Як розповідає захисник цих позицій, за териконом – ворожа артилерія. Озброєння терористи застосовували три дні тому: "Важке. У них там танки, САУшки чутно і "ГРАДи" постійно чути. Але вони не сюди працюють, в більшості десь в сторону Авдіївки, Пісків".

Ворожі групи намагаються мало не впритул наблизитися до опорних постів бійців АТО та відкривають вогонь зі стрілецької зброї. Як пояснює боєць Назар: "Випробувати наші сили, взнати, яке в нас озброєння, чим відбиваємось. Побачили, доповіли, дали відсіч".

Здалеку ворог застосовує великокаліберну зброю. Від таких обстрілів потерпають мирні мешканці Майорська, Зайцевого та Жованки. "Всі їх снаряди перелітають наші позиції і потрапляють в селище. Страждають люди, руйнуються лінії електропередач, газопроводи тощо", – наголошує інший вояк, теж Сергій.

На побут бійці не скаржаться. Навіть із болотом,що утворилося після дощів, вигадали як боротися – в низині на позиціях закопали 100-літрову бочку, в яку і збирається вода. На запитання про настрій та бойовий дух армійці відповідають посмішкою без слів.

Євгенія Китаїва, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Чим небезпечне бажання записати в закон про реінтеграцію пункт про розрив дипвідносин із РФ – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Затриманих в авто з вибухівкою в Києві відправили під арешт
Loading...

Репортаж з передової: окупанти намагаються відновити контроль над Талаківкою

Захисники Старогнатівки розповіли та показали страшну протипіхотну міну "Відьму"

"Підбили екскаватор – ворог лютує": репортаж зі Старогнатівки

"У вас є 30 секунд – треба падати": що зафіксували журналісти "5 каналу" на Світлодарській дузі

Штаб АТО: терористи застосували РСЗВ, двоє воїнів ЗСУ поранені

"Хочуть нас психологічно зацькувати": що розповідають про ворога захисники Трьохізбенки