5 канал

"У вас є 30 секунд – треба падати": що зафіксували журналісти "5 каналу" на Світлодарській дузі

Тиша на позиціях українських військових на Світлодарській дузі не тримається навіть годину. Що почули та побачили журналісти "5 каналу"

До ворожих позицій тут кількасот метрів. Армійці кажуть, що тиші вздовж Світлодарської дуги майже не буває. Удень бойовики цілять малими калібрами, надвечір гатять з мінометів. У середу тут поранили одного з бійців.

"Сєпари близько. Ми їх вдень бачимо без бінокля. Як на долоні вдень ходять. Починають десь о другій годині відкривати вогонь у наш бік. З кулеметів гатять, СВД працює, снайпери", – розповідає про ситуацію військовий Олег.

"Як сутеніє, починається концерт, так назвемо. Крупні калібри, кулемети, міномети. І навіть під час евакуації 120-мм були", – зазначає військовий ЗСУ "Мультик".

Більша частина армійців, які тримають тут оборону, приїхали з Грузії. Кажуть: українці свого часу підтримали їхню країну під час російської агресії. "Українці приходили, захищали нас, наших батьків, беззахисних дітей. А тепер це чоловічий обов'язок. Хто проливав кров на нашій землі – тепер я буду захищати їхні родини", – розповідає "Мультик".

"Хочу тут лишитися, коли скінчиться війна, та створити грузинсько-українську родину", – ділиться планами військовий Зураб.

Удень, поки відносно тихо, армійці укріплюють позиції. Та спокій триває недовго. "Займаємося копкою піж кулями. Страшно, проте все одно риємо, бо прийде зима – а жити нема де", – каже боєць.

Услід за автоматними чергами лунають потужні вибухи. Журналістам пропонують порахувати 30 секунд та не висувати голови. Якими були наслідки обстрілу – дізнайтеся у сюжеті:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Бійці оприлюднили фото наслідків ворожого обстрілу "Градами"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Операційна на колесах": як виглядає український диво-мобіль, що рятує життя
Наступний матеріал
Осліплення та маскування: видовищні змагання бійців, що пройшли АТО
Loading...