Фрукти, Закарпаття
Фрукти, Закарпаття 5 канал

Попри сніг: на Закарпатті дозрівають гігантські лимони, апельсини та пепіно

На дев’яти лимонних деревах – понад півсотні величезних плодів, кожен з яких важить близько півкілограма. На дегустацію вишикувалася черга охочих поласувати

27 видів екзотичних фруктових дерев виростила місцева садівниця. У двох невеликих теплицях уже збирають урожай лимонів, а до Нового року достигнуть помаранчі, мандарини та кумкват. Більше дізналися журналісти "5 каналу".

12-річна Мікаелла допомагає мамі проводити екскурсію у теплицях. Цього разу вона запросила своїх однокласників. Дівчинка вже добре обізнана в особливостях вирощування екзотичних фруктів і ділиться секретами.

"Багато терпіння, багато зусиль та, можу всім порадити, дуже добре добриво…Берете звичайну воду і коли їсте банан, шкурки з банана у воду кидаєте, даєте йому настоятися десь тиждень, а потім просто поливаєте квіти", – каже маленька садівниця.

Фрукти, Закарпаття
Фрукти, Закарпаття5 канал

Мати Мікаелли – Віолетта – завжди любила працювати на землі, а шість років тому задумала вирощувати екзотичні дерева. Допомогли реалізувати ідею книжки та Інтернет.

"Все почалося з пари дерев лимонів, мандаринів, апельсинів, кумкват і банани. Решта рослин з’явилися по мірі того, як ми вчилися з ними працювати. Екскурсії теж допомагали, тому що під час кожної екскурсії завжди були якісь фахівці, які питали: "А те у вас є?". Я відповідала: "Ні, але буде", – розповідає Віолетта Обривко.

Нині на обійсті садівниці майже три десятки фруктових та майже півсотні декоративних екзотичних дерев і кущів. Улітку вдруге родина зібрала урожай кави, цього року вродив ківі, очікують на апельсини та інші цитрусові.

Фрукти, Закарпаття
Фрукти, Закарпаття5 канал

На дев’яти лимонних деревах – понад півсотні величезних плодів, кожен з яких важить близько півкілограма. На дегустацію – черга. Відвідувачка Яна Гулянич розповідає: "Я дізналася про китайський мандарин, а ще – про те, що в теплиці лимони ростуть не такі, як в магазині на смак".

Про ще одну новинку для українських споживачів розповідає і сама садівниця. "Це називається пепіно. Перекладається, як динна груша, тобто це якийсь виведений гібрид, змішаний сорт – диня з грушою. Зараз він саме має бути дозрілим, і коли він не дозрілий зовсім, то на смак як огірок свіжозрізаний", – каже пані Віолетта.

Садівниця планує зробити екскурсії до теплиць регулярними, щоб місцеві жителі і туристи змогли познайомитися з рослинами, які приживаються на Закарпатті, а також скуштувати відомі і невідомі екзотичні фрукти.

Світлана Максимова, Микола Томаш, Закарпаття, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Налиті сонцем смугастобокі: з Херсонщини вже рушила баржа кавунів для Києва – ФОТО

/
/
Кавуни з Херсона
/
Кавуни з Херсона
/
/
/
/

Попередній матеріал
США змінюють правила надання "робочих" віз – подробиці
Наступний матеріал
У Грузії затримали сімох українців: що кажуть в МЗС України
Loading...