Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим https://twitter.com/KrimRt

"Понаїхали": як змінилися настрої кримчан за три роки російської окупації

Росіяни поводяться як господарі, а кримчани опинилися у становищі гостей на своїй землі, зауважує кримський політолог

У Криму зростає кількість тих, хто розчарувався у Росії. І свій гнів кримчани вихлюпують на росіян, які забирають у них роботу, бізнес, а у їхніх чад ‒ місця в дитячих садах. І російські туристи вже не радують кримчан ні своїм гаманцем, ні своїми манерами. Загалом, як то кажуть в російській приказці: "Від любові до ненависті ‒ один крок". Про таке пише кримський політолог Євгенія Горюнова у "Крим.Реалії".

  • Робота і зарплата 

За словами Горюнової, головна проблема для людей працездатного віку в Криму ‒ це робота, яка начебто і є (відповідно до звітів центру зайнятості), але зарплата в оголошеннях і реальності дуже відрізняється. Середня зарплата в Криму в січні-травні 2017 року була 24,6 тис. руб. – це 10,7 тис. грн. Однак реальні зарплати кримчан не перевищують 15-17 тисяч рублів ‒ і це цілком пристойний прибуток за місцевими мірками. А от прожити на ці гроші вкрай складно, особливо молодим сім'ям, які змушені орендувати житло. Через наплив росіян оренда квартир в Сімферополі істотно подорожчала: середня ціна орендованої однокімнатної квартири сягнула 20 тис. руб. – близько 8,7 тис. грн. Для багатьох росіян така орендна плата не становить проблеми, оскільки витрати на проживання "відрядженим" до Криму компенсують. А ось місцевим доводиться платити зі своєї кишені. До того ж ціни на послуги і товари ростуть дуже швидко, обганяючи середні показники.

Друга проблема, з якою зіткнулися кримчани, ‒ неможливість влаштуватися на високооплачувану роботу. Не беруть навіть на будівництво, вважаючи за краще завозити росіян або ще краще ‒ гастарбайтерів з центральноазіатських республік, які готові працювати по 16 годин на добу без вихідних, проживаючи в антисанітарних умовах. До того ж їм можна заплатити менше обіцяного або зовсім залишити без грошей і не боятися скарг. З кримчанами так не вийде. На думку окупантів, вони занадто грамотні: вимагають дотримання КЗпП і оплати за понаднормові, судами погрожують. Такі працівники росіянам не потрібні, будь вони хоч тричі кваліфіковані, дипломовані і зі стажем.

Політолог розповідає, що незадоволені й співробітники банків і офісів, куди керувати також все частіше приїжджають росіяни. "Понаїхавші" з висоти своїх керівних крісел дивляться на кримчан, як на напівграмотних аборигенів.

  • Соціальна дискримінація кримчан

Кримчани в порівнянні з "понаїхавшими" піддаються дискримінації й при влаштуванні своїх дітей в школу або дитячий садок. У "понаїхавших" таких проблем не виникає ‒ вони проходять за пільговою процедурою. У той же час черга з кримських дітей в дитячі дошкільні установи продовжує зростати, досягнувши на початок року позначки в 28,5 тисяч малюків.

Політолог розповідає, що кримчани намагаються домагатися справедливості в так званих "судах" і "прокуратурі", але безуспішно ‒ росіяни наділені пільгами згідно із законом. Ситуація загострилася до того, що вже місцева "влада" б'є на сполох.

"Оні прієдут": соцмережі вибухнули фото "безтуристичного Криму" – фотогалерея

Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим
Безтуристичний Крим
/
Безтуристичний Крим

  • Кримський бізнес

За інформацією Горюнової, кримський бізнес стогне не тільки від російських податків, різних штрафів, ліцензій і бюрократичних процедур. Найбільше кримчани страждають від відсутності роботи ‒ на прибуткові об'єкти беруть переважно російські фірми, які можуть заплатити великі "відкати". Незначні обсяги залишили для кримських бізнесменів, які пішли у "владу" або мають з нею родинні/дружні зв'язки. Для інших вигідні контракти ‒ нездійсненна мрія, тому вони змушені перебиватися випадковими заробітками або продавати свій бізнес за копійки росіянам.

Місцевих виробників в Криму активно розоряють, розповідає політолог, прибираючи конкурентів для росіян. Так, за два роки росіяни збанкрутували колись успішне підприємство "Криммолоко". І тепер дітей в садах і школах "труять" молочним фальсифікатом з Росії, якого з кожним днем на півострові стає все більше.

Для руйнування місцевих фермерів-тваринників використовували іншу тактику ‒ придумали африканську чуму свиней і разом скоротили поголів'я свиней на 25% в порівнянні з українськими часом. А в цілому ж, пише Горюнова, російська влада проводить цілеспрямовану політику знищення кримського бізнесу, зокрема і малого, усуваючи не тільки конкурентів, а й зачатки середнього класу, який в Росії споконвіку належав до категорії "зайвих людей".

  • Кримчани та російські туристи

Після окупації в Криму не залишилося інших туристів, окрім росіян. Та й російські курортники вже стали зовсім не ті, зауважує автор статті. Тепер російський турист економить на морозиві і вимагає 10 рублів здачі у таксиста. Для нинішніх відпочивальників платний туалет ‒ недозволена розкіш, тому його функції виконують розташовані поблизу кущі. А наявність урн не може позбавити росіян задоволення викинути сміття собі під ноги.

За словами Горюнової, у відповідь на зауваження кримчан росіяни, зазвичай, видають матірну тираду, відсилаючи жителів півострова подалі. Адже на море приїхали "визволителі" Криму від "українського ярма". Росіяни поводяться як господарі, а кримчани опинилися у становищі гостей на своїй землі. І їх в будь-який момент можуть попросити покинути "кримнаш".

Як повідомляв 5.UA, в анексованому Криму з туристів зніматимуть додаткові гроші

Попередній матеріал
Під час переговорів "нормандської четвірки" Путіну буде непросто співати пісню про "настамнет" – Геращенко
Наступний матеріал
На закритті Одеського кінофестивалю фільм "Король бельгійців" отримав гран-прі
Loading...

РФ відновлює об'єкти для зберігання ядерної зброї у Криму – Генштаб

Росія використовує окупований Крим, як воєнний форпост – Чубаров

"Експериментальний регіон": В анексованому Криму з туристів зніматимуть додаткові гроші

Через будівництво Керченського моста та військові навчання РФ біля Криму масово гинуть дельфіни – зоолог

Парубій генсеку ООН: Кримських татар переслідують, адже ті не соромляться називати росіян окупантами

Siemens володіє 45,7% акцій російської компанії, що встановлювала його турбіни у Криму – Reuters