Загроза з двох напрямків – з боку окупованого Луганська та з території Російської Федерації. Напередодні запровадження воєнного стану знімальна група "5 каналу" побувала на позиціях, найближчих до українсько-російського кордону на Луганщині. Репортаж із передової.
Це одна з крайніх позицій Об'єднаних сил у Станично-Луганському районі. Загроза тут надходить із кількох напрямків. Ліворуч, за річкою – позиції окупантів. А за кілька кілометрів звідси – територія Російської федерації.
"Постійно чекаємо. Постійно. Тут постійна напруга. В будь-яку мить може бути загострення", – спокійно каже військовослужбовець Василь. Після подій у Керченській затоці вже другий день ворожа зброя тут мовчить, розповідають військові.
Проте окупанти не відпочивають: "Відбулося пересування важкої гусеничної техніки в бік Луганська. Не ховаючись, з фарами, вони досить нахабно пересуваються. Це пов'язано було з ротацією і з підсиленням".
Після підписання Мінських угод, обстрілів із території Росії не було. Але залишки реактивної зброї – "Смерчів", "Градів" та "Ураганів", якими звідти цілили 2014-го, досі доводиться утилізовувати. Обстежуючи місцевість, армійці знаходять і свіжі докази російської присутності – залишки їхніх сухпайків.
Через небезпеку з обох боків армійці ще з літа почали зміцнювати лінію оборони. До запровадження воєнного стану на цій позиції готові навіть цуценята. Для них армійці побудували власне укриття.
Про свою безпеку теж не забули. "Щоб до нас тут ніхто не міг підійти. Ось це для кулемета. Для кругової оборони. Далі вже більше для автоматників", – розповідає Олег, проводячи "екскурсію".
Його побратим Василь додає: "Всі бліндажі накриті. Між бліндажами переходи теж накриті. Це здоров'я наше. За нас піклуються і наші рідні, переживають. Ми мусимо виживати".
Запровадження воєнного стану захисники Станиці Луганської підтримали. Кажуть, чекають на таке рішення вже п'ятий рік. Запевняють – сил і засобів зупинити російську агресію вистачить.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі