Олександр Книшов
Олександр Книшов 5 канал

Після 4 роки суду капітану катера "Іволга", на якому потонуло 20 людей, оголосили вирок

Читайте по-русски
Судно із 44 людьми на облавку вийшло рибалити у шторм і перекинулося

До 9 років позбавлення волі засудили в Одесі капітана судна "Іволга" Книшова Олександра, на облавку якого загинули 20 людей і ще двоє зникли безвісти. Судно затонуло у Чорному морі 17 жовтня 2015 року. Слідчі довели, що максимально дозволена кількість пасажирів на судні була перевищена утричі. Подробиці у сюжеті.

Під будівлю суду прийшли родичі загиблих та потерпілі, які були на облавку "Іволги". Кажуть: зібралися, бо бояться, що капітан судна може вже сьогодні опинитися на волі.

"Він потрапив під "закон Савченко". Ми дуже засмучені, тому що вважаємо, що 4 роки перебувати в СІЗО – це не те покарання, яке він повинен понести. 22 людини загинуло", – пояснює дочка загиблого на судні Надія Русанова.

Трагедія сталася 17 жовтня 2015 року поблизу курортної Затоки. Катер "Іволга" із 44 людьми на облавку вийшов рибалити у шторм і перекинувся.

"Встановлено 27 порушень пунктів, найголовніше – перевантаження. У зв'язку з тим, що катер "Іволга" може розміщувати лише 15 осіб. І порушення швидкісного режиму", – звітує прокурор Світлана Кологрьова.

Врятуватися тоді вдалося лише половині людей. Андрій Пєтков – один із них. Вважає, трагедія сталася, бо капітан катера грубо знехтував правилами безпеки.

"Треба було зробити інструктаж і, хоча б, видати всім людям жилети. Або без жилетів не пускати на борт судна. І в такій ситуації, навіть якщо б вона сталася, люди залишилися б живі", – потерпілий.

У слідчому ізоляторі капітан "Іволги" провів 4 роки. Прокуратура вимагала для обвинувачуваного 10 років за ґратами. На думку адвокатів обвинувачуваного, згідно з "законом Савченко", де один день перебування в СІЗО дорівнює двом дням в'язниці, їхній підзахисний вже відбув 8 років покарання. Свою вину він визнав.

Під час проголошення вироку суддя пояснив: утримався від максимального покарання, адже вихід судна у шторм допустила ціла низка служб і жодна з них досі не покарана. Капітана судна "Іволга" засудили до 9 років позбавлення волі, 8 із яких він уже фактично відбув. Тож, Книшову залишилося відсидіти за ґратами ще близько року.

Подати апеляцію адвокати капітана "Іволги" можуть упродовж 30 діб.

ОД, СІ, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Обрання запобіжного заходу Гладковському: Вищий антикорупційний суд оголосив перерву
Наступний матеріал
Кредит довіри від "слуг": як Рада (моно)більшістю попередньо ухвалювала Бюджет-2020
Loading...