Багатодітна мати з Харкова
Багатодітна мати з Харкова 5 канал

"Пішов, спаливши хату": в Харкові жінка з 4-ма дітьми потребує допомоги небайдужих на ремонт житла

Читайте по-русски
В одній з харківських квартир, де півтора року тому сталася пожежа, мешкає мати з чотирма дітьми. Вікон у помешканні немає. Стіни і стеля – обгорілі

На ремонт або ж оренду іншого тимчасового житла родина коштів немає. Бюджет сім'ї невеличкий – 7 тисяч гривень. Будівельники кажуть, що на відновлення помешкання потрібно 150 тисяч гривень. Мерія змогла знайти 15, оскільки квартира приватизована. Тепер родина покладає всі сподівання на волонтерів.

Квартиру Інни Логачової легко впізнати з вулиці – обгоріла конструкція балкона та фанера замість шибок. У зруйнованому вогнем помешканні жінка живе із чотирма дітьми. Змушена була повернутися, бо не було коштів на оренду іншого житла.

"Я на цю квартиру накопичувала протягом п'яти років. Купили велику квартиру. А тепер – вона є, але жити в ній за великим рахунком не можна", – бідкається багатодітна мама.

Багатодітна мати з Харкова
Багатодітна мати з Харкова5 канал

Підпалив квартиру колишній чоловік пані Інни. Сталося це торік у липні. Його визнали неосудним, нині він у психіатричній лікарні.

"8-го числа надвечір він зателефонував мені і сказав: "Якщо ти не хочеш зі мною жити – значить ти в цій квартирі жити не будеш". Усе, що можна було розпродати, винести – виніс. Все, що можна було зламати – зламав", – розповідає жінка.

Обгоріла квартира
Обгоріла квартира5 канал

Від вікон у приміщенні лишилися одні вуглинки. Гіпсокартон зі стелі обвалився, не лишилося майже нічого. Після пожежі родина довго прибирала помешкання.

"Спершу ми узялися за коридор та кухню. Все поприбирали, повиносили. Потім я покликав своїх друзів, аби прибрати все, що згоріло", – каже син Інни, Едуард Поминов.

Багатодітна мати з Харкова
Багатодітна мати з Харкова5 канал

За попередніми підрахунками, на ремонт квартири потрібно 150 тисяч гривень. Мерія виділила десяту частину від потрібної суми. Тож допомогти родині взялися волонтери.

"Взяли на себе основне – вікна, електрику, підключити газ. Зараз на вулиці тепло, тому не відчувається той морозець, який тут був. У кімнаті дуже холодно, продуває з усіх боків, тому не дивно, що діти увесь час хворіють", – розповідає голова благодійного фонду "Із серцем до дітей" Сільва Бєлозуб.

Вікна у помешканні Інни монтуватимуть уже найближчими днями. Крім того, потрібні ще будівельні матеріали і допомога добровільних помічників.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Митрополит подарував копію томосу "5 каналу" в прямому ефірі
Наступний матеріал
"Вчитися бути справжньою громадою": митрополит порадив, як діяти, коли священик відмовляється об'єднуватися з ПЦУ
Loading...