ЗСУ, Водохреще
ЗСУ, Водохреще Facebook / Операція об\'єднаних сил

Пірнути в озеро в -18: як українські захисники святкували Водохреще

Читайте по-русски
Посприяла святкуванню тиша на передовій

Без втрат у війську і з одним обстрілом із боку ворога. Так триває цей день на передових позиція – надвечір повідомили у пресцентрі штабу операції Об'єднаних сил. Її учасники сьогодні теж пірнали в ополонки. Сприяло і відносне затишшя на фронті, а от морозні 18 градусів навпаки зробили армійське Водохреще на Луганщині малолюдним. Не ризикнула занурюватися і кореспондентка "5-го" Вікторія Ковальова. Натомість – зібрала емоції тих, хто наважився.

Ранок у Бобровому розпочинається з молитви та традиційного освячення води.

Службу править отець Ігор. З Володимир-Волинською бригадою військовий капелан на схід приїздить вже 6-ту ротацію. Зазвичай – восени та влітку. Водохреще на Луганщині для нього – перше.

"Сьогодні зранку вже освячував. Зараз далі теж їду освячувати. Тому що велике свято і хочеться всіх привітати. І всі бажають води освяченої йорданської", – сказав військовий капелан Отець Ігор.

Сюди, на озеро Боброве, за декілька кілометрів від лінії фронту, поволі з'їжджаються захисники Новотошківського та Кримського. Їх не багато, адже в цей час інша частина підрозділу має тримати оборону в окопах.

З тих, хто приїхав пірнути у крижану воду, наважуються не всі. Морозні 18 градусів даються взнаки.

Поки вагаються, тонкий шар криги швидко вкриває воду. Першим розбити його наважується артилерист Тарас – подає приклад побратимам.

На Водохреще Тарас пірнає вже з десяток років. Каже: емоції переповнюють.

Для Дмитра це теж не перший досвід занурення в ополонку. Щоправда, каже, вдома на Львівщині, пірнають не зранку, а надвечір свята.

"Перед святою вечерею з родиною, переважно це чоловіки. Я, тато, брат. Ідемо купатися й очищатися перед самою святою вечерею", – каже військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Після крижаного купання вояки зігрівалися гарячим чаєм. На відміну від попередніх років, традиційного частування цивільних армійською кашею цього року не було через карантинні обмеження.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Водохреще на морі: як відзначали свято в Одесі – сюжет
Наступний матеріал
В Одесі надійшло повідомлення про замінування 186 дитячих садків
Loading...

Християни відзначають Водохреще: як пройшли служіння у храмах

Божественна Літургія в день свята Богоявлення в Михайлівському Золотоверхому соборі

Божественна Літургія з нагоди Богоявлення в Патріаршому соборі Воскресіння Христового

Як вибратися з крижаної води та кому не можна пірнати в ополонку: ДСНС провела навчання з порятунку – сюжет

Велике повечір'я з литією у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ – трансляція

Готуймося до Водохреща: кому не можна пірнати в ополонку та як підготуватися до занурення – поради лікарів та рятувальників