У Дніпрі попрощалися із легендарним "кіборгом" Олександром Колодяжним
У Дніпрі попрощалися із легендарним "кіборгом" Олександром Колодяжним 5 канал

Піднімав прапор над ДАП: у Дніпрі попрощалися із легендарним "кіборгом" Олександром Колодяжним

Читайте по-русски
За п'ять років війни він був тричі серйозно поранений, але щоразу після реабілітації повертався до побратимів

У Дніпрі попрощалися зі своїм легендарним земляком, який був розвідником 74-го окремого розвідувального батальйону. Олександр Колодяжний піднімав прапор над Донецьким аеропортом у 2014-му під час запеклих боїв. Тричі був тяжко поранений. Четверте поранення стало фатальним. Лікарі майже два тижні боролися за його життя. Але поранення виявилися несумісними з життям. Попрощатися зі старшим сержантом із позивним "Кол" прийшли сотні людей.

З військовими почестями під звуки державного гімну Дніпро прощається зі своїм земляком, розвідником 74-го окремого розвідувального батальйону Олександром Колодяжним. Олександр Колодяжний із позивним "Кол" на російсько-українській війні – від 2014-го. На схід вирушив добровольцем, згодом поповнив лави 74-го батальйону. Був у групі "кіборгів", які встановлювали український прапор над Донецьким аеропортом.

У той час, коли обороняв Донецький аеропорт, окупанти навіть повідомляли про його загибель.

Волонтер Юлія Дмитрова каже: "Думаю, всі цю історію читали: коли вони їхали в ДАП, від поштовху техніки злетів його рюкзак з документами. І окупанти наші, коли його знайшли, почали розповсюджувати новину, що вони розбили колону розвідників".

Військовослужбовець ЗСУ Дем'ян Белічко каже: Донецький епізод – це далеко не один епізод, де він брав участь. Це і оборона, і визволення населених пунктів Широкіно, Славне. Кругом-кругом".За п'ять років війни він був тричі серйозно поранений. Та щоразу після реабілітації повертався до побратимів.

Олена Антоненко, колишня дружина Олександра, згадує: "Всі йому говорили: "Саша, залишайся". А він говорив: "Ні, краще піду я. Я вже пожив, мені 45 років, ніж будуть гинути молоді. У мене досвід, і коли прийдуть молоді хлопці, я їх буду навчати". Він хвилювався за кожного свого солдата".

Побратим загиблого Олександр Сумчинський говорить: "Я прийшов, мені було 18 років. Я з ним три роки відслужив. Велика людина. Дуже. Навіть не знаю, як передати. Ті люди, мого віку, вони бояться. А я пішов. Завдяки таким командирам, як він, пройшов багато чого".

Олександр Колодяжний був тяжко поранений 27 червня у зоні проведення ООС. Лікарі до останнього боролися за життя бійця. 11 липня розвідник помер у центральному військовому госпіталі.

"Це не передати словами, яка втрата для всього підрозділу. Не тільки роти, батальону, а й, вважаю, що і для всієї країни", – говорить армієць Дем'ян Белічко.

Старший сержант Олександр Колодяжний – кавалер ордена "За мужність" 3-го ступеня, нагороджений званням "Народний Герой України". Поховали розвідника на Краснопільському цвинтарі, на Алеї Героїв.

Наталя Світлова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Наш політичний "спецназ" твердо налаштований зупинити реваншистів", – Порошенко
Наступний матеріал
Війна на Донбасі: окупанти активно гатять з РПГ та великокаліберних мінометів
Loading...