Ілюстративне фото
Ілюстративне фото 5 канал

Перебудова старих багатоповерхівок: Мінрегіону готує важливий законопроект

  Йдеться про згоду жителів будівлі

  Новий законопроект про реконструкцію застарілого житла, над розробкою якого Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завершує роботу, передбачає згоду не менше 75% мешканців будинку на проведення реконструкції.

  Про це повідомила прес-служба Міністерства, посилаючись на слова заступника міністра Лева Парцхаладзе.

  "Згідно з проектом закону, який розробляється, згода на проведення реконструкції застарілого житла має становити не менше як 75% мешканців будинку. Цю норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання одне з ключових. Зараз у чинному законі прописана обов'язкова згода 100% мешканців будинків на проведення майбутньої реконструкції. Однак у реальних умовах сьогодні це практично неможливо", – цитує прес-служба Парцхаладзе.

  За словами заступника міністра, профільний інститут "ДІПРОМІСТО", який займається розробкою цього законопроекту, готовий завершити роботу над ним для подальшого схвалення та направлення до уряду.

  "Зараз ми збираємо фінальні пропозиції та доповнення до проекту, які буде опрацьовано та внесено до нової редакції. Ми вже опрацювали зауваження й проблемні питання, які містяться в чинному законі, в зв'язку з чим, зокрема, реконструкція так і не почалася на практиці. Приміром, питання згоди жителів на відселення під час реконструкції, компенсація. Найголовніше, що новий законопроект буде орієнтований на інтереси людей, які зараз проживають у такому житлі", – сказав він.

  Також Парцхаладзе повідомив, що визначати, які будинки підлягають знесенню або заміні та реконструкція яких неможлива без відселення, будуть на підставі проектної документації на реконструкцію, яка пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

  "Передбачається, що мешканці таких будинків мають відселятися, як основний варіант, до стартових будинків у межах кварталу (мікрорайону), який реконструюється. Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення до маневреного фонду та до інших рівноцінних житлових приміщень у багатоквартирних будинках, у тому числі вторинного ринку (за згодою)", – зазначив він.

  Попередній матеріал
  Страйк під землею: на Луганщині шахтарі готуються оголосити голодування
  Наступний матеріал
  Металургія буде флагманом валютної виручки для України протягом найближчих 5-10 років – експерти
  Loading...

  Київрада в 100 разів зменшила податок на землю під будівництво багатоповерхівок

  Усі відповідальні – "заручники ситуації": в Харкові 7 років не можуть добудувати історичний музей

  Який вигляд матиме пішохідний міст між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів – відео проекту

  "Хрещатик втомився": Кличко анонсує оновлення головної вулиці столиці

  Мінрегіон має намір дозволити проектувати початкові школи, вбудовані в житлові будинки

  "Абсолютно нова якість": новий залізничний експрес до "Борисполя" зсередини – ФОТО