Металургія
Металургія censor.net.ua

Металургія буде флагманом валютної виручки для України протягом найближчих 5-10 років – експерти

  Нині на частку ГМК припадає щонайменше 25-27% обсягів валютної виручки

  Журнал "Вісник. Рейтинг", який виходить за підтримки Державної фіскальної служби, опублікував дані щодо зайнятості в галузі ГМК. Так, гірничо-металургійна група "Метінвест" забезпечує роботою 64,7 тисяч осіб, що складає 34% усіх працівників галузі. Друге місце за кількістю співробітників серед металургійних компаній посідає "АрселорМіттал Кривий Ріг". До трійки найбільших роботодавців галузі також увійшов Дніпровський металургійний комбінат.

  Крім того, у галузі досить високі за мірками України зарплати. Так, середня зарплата співробітника "Метінвесту" перевищує середню по країні на 59% і становить 14,5 тисяч грн (при цьому в Запорізькій області вона вища за середню по країні на 83% – 16 285 грн).

  Експерти тим часом відзначають важливість ГМК для економіки України.

  "Історично склалося так, що металургія є однією з найважливіших галузей для української економіки, а також одним з основних драйверів формування валютної виручки", – каже директор Інституту економічної безпеки Олександр Рябченко.

  Голова Федерації металургів України Сергій Біленький додає: на сьогодні ГМК – це близько 30% промислового виробництва країни, а також щонайменше 30% валютної виручки.

  "У галузі, без урахування суміжних галузей, працює близько 250 тис. осіб. Раніше було більше (до втрати непідконтрольних територій) – щонайменше 350 тис. осіб. Нині ми виробляємо вдвічі менше сталі, ніж у 2006 році. Було 42 млн т сталі на рік, нині – 21 млн т. Якщо враховувати кількість людей, зайнятих у суміжних галузях, то це щонайменше 1 млн українців", – розповідає Біленький.

  Природно, що ГМК – це основна експортна галузь. 

  "Нині на частку галузі припадає щонайменше 25-27% обсягів валютної виручки. Ще одна стаття, за рахунок якої формується валютна виручка протягом останніх років, – це аграрна галузь. Ця галузь і металургія на сьогодні є основними, які забезпечують надходження валюти в країні", – зазначає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

  За його словами, цоьогоріч на тлі загального зменшення обсягу експорту з України зростає експорт металу.

  "Якщо брати окремо за позиціями, то нинішнього року металурги змогли наростити виробництво сталі (3%), чавуну (10%), прокату (10%). Це хороші показники. У галузі металургії зайнято велику частину населення, до того ж вона сконцентрована в окремих областях, де альтернативи у вигляді інших виробництв особливої немає", – каже Охріменко.

  Він додає, що у найближчій перспективі інших промислових галузей, які можуть скласти конкуренцію ГМК в плані надходження валютної виручки в Україну, немає.

  "У далекій перспективі альтернативну виручку Україні можуть приносити транспортні коридори. Але це в перспективі. Протягом найближчих 5-10 років металургія залишиться флагманом однозначно", – переконаний економіст.

  При цьому ГМК – одна з галузей, які повною мірою відчули на собі негативні економічні наслідки ситуації в країні. Відтік робочої сили за кордон, зростання собівартості виробництва, закриття деяких ринків збуту української металургійної продукції – це проблеми, які гальмують розвиток галузі.

  "У нас зростають тарифи на залізничні перевезення, витрати на енергоресурси, ми не бачимо адекватної промислової політики уряду. З ліквідацією Мінпромполітики відчувається дефіцит уваги до актуальних проблем галузі. Хотілося би, щоб держава враховувала реальну роль ГМК в економіці і більше уваги приділяла галузі. Хотілося би розуміння від держави, що галузь – це робочі місця, це монопромислові міста, для яких підприємства ГМК є бюджетоутворювальними. Якщо не звертати уваги на галузь, держава може зіткнутися із серйозними економічними і соціальними проблемами", – підсумовує Сергій Біленький.
  Попередній матеріал
  Перебудова старих багатоповерхівок: Мінрегіону готує важливий законопроект
  Наступний матеріал
  Заручники в Одеському порту: для овець, що вижили, облаштували майданчик з їжею
  Теги: