5 канал

"Освітяни на варті": в Івано-Франківську згадали полеглих у боях за Україну студентів"

У День знань згадали усіх героїв-освітян, які впродовж століття полишали аудиторії, щоб захистити Батьківщину

В Івано-Франківську вшанували пам'ять студентів та викладачів, які віддали життя за Україну. Акцію влаштували у Прикарпатському національному виші, передає "5 канал". 

Як повідомляється, до меморіального обеліска, що встановлений на території навчального закладу, поклали жовто-блакитні квіти.

Згадували у День знань усіх героїв-освітян, які впродовж століття полишали аудиторії, щоб захистити Батьківщину. Серед них і герої сьогодення – йдеться про студента факультету філософії, Героя Небесної Сотні Романа Гурика, який загинув від кулі снайпера під час подій Революції Гідності.

"Вони віддали своє життя за те, щоб ми мали можливість жити мирно. Чи дійсно ми зараз живемо в мирі – це питання часу. Але я думаю, що все ж таки ми будемо жити мирно. І вшанувати їхню пам'ять у цей день – це найменше, що ми можемо для них робити взагалі", – каже студентка Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Ірина Куйбіда.

Викладачі ж додають: "Воювали і в Першій світовій війні, і в Легіоні Українських Січових Стрільців, воювали також в Українській Галицькій армії. Взагалі, галичани втратили майже 40 тисяч свого найкращого молодого покоління… Цю традицію потім продовжило студентство, яке воювало у Другій світовій війні, в різних умовах, в різних арміях, бо загинули на війні. І також дуже багато зараз студентів і викладачів теж воюють".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Київ вшановує полеглих поліцейських, бійців НГУ та прикордонників – ФОТО

Попередній матеріал
"Серце підказало": У Чернівцях по-особливому відсвяткували День знань – відео
Наступний матеріал
Інтерактивні ігри та пікнік: яким було 1 вересня у столичній гімназії
Loading...