Петриківський розпис
Петриківський розпис 5 канал

Новий національний рекорд: на Дніпропетровщині прикрасили Петриківським розписом 11 автобусів і трактор – відео

Читайте по-русски
Петриківський декоративний розпис ЮНЕСКО визнало всесвітньою нематеріальною спадщиною 10 років тому

У селищі Петриківка на Дніпропетровщині прикрасили Петриківським розписом 11 шкільних автобусів і трактор. Цю акцію присвятили до 10-річчя внесення квітчастого мистецтва до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Скільки майстрів розписували транспорт та скільки часу зайняло встановлення рекорду, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Дар'ї Візір.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

У селищі Петриківка 13 народних майстрів розписали унікальною технологією 11 автобусів та півстолітній трактор. Одна з учасниць – корінна жителька Олеся Статива. Жінка каже, займається розписом змалечку. Жартує: в Петриківці спочатку вчаться малювати і лише потім писати. Пані Олеся – майстриня в четвертому поколінні. Останні 10 років брала участь у всіх рекордах із розпису.

"Все моє дитинство пройшло в цій атмосфері, для мене це не просто квіти. Взагалі, важливо розуміти, що Петриківський розпис, це не просто красиві квіти, це все символи і знаки, які дійшли до нас із тисячоліття і збагатилися історією. І зараз вони є в символіці Петриківського розпису. Коли ми малювали орнамент на автобусах, також ми закладали те, що це великий символізм і є оберегом", – розповіла майстриня Петриківського розпису й учасниця рекорду Олеся Статива.

В орнаменті, яким майстри розписали транспорт, закладений певний сенс. Кажуть, калина є оберегом для дітей та мешканців громади. Цибулина та дубове листя – символи роду та козацької звитяги. Окрім цього, обрали синьо-блакитні кольори, аби вони гармонійно поєднувалися з жовтим тлом автобуса – вийшов патріотичний орнамент.

Читайте також: У Дніпрі виготовляють сувенірні протитанкові їжаки з петриківським розписом за донат для ЗСУ.

"Я був керівником цієї групи і ми розписали їх за два тижні. Старалися вдень і вночі, але зробили все так, як ми хотіли. Я думаю, що ми дуже добре попрацювали", – сказав голова ГО "Майстри Петриківського розпису" Микола Іщук.

Керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова на встановлення рекордів у Петриківці приїжджає вже вдесяте.

"Через рекорд організатори і рекордсмени хочуть донести щось до інших людей, донести щось світові. І Петриківка, звичайно, хоче донести ту унікальну спадщину, популяризувати її і ще раз підтвердити, що таких майстрів, такого розпису більше немає ніде в світі. Це те, що Україна дарує світові як нематеріальну спадщину", – наголосила Лана Вєтрова.

Дивіться також відео: Дніпропетровські майстри розписують "петриківкою" відпрацьовані гільзи.

Петриківський декоративний розпис ЮНЕСКО визнало всесвітньою нематеріальною спадщиною 10 років тому. Нинішній ювілейний рекорд майстрині присвятили українським бійцям.

"Дають нам можливість заявити про себе на весь світ черговим рекордом. Це ще раз підтверджує, що є в Україні коріння, Україна має свій код, і я вважаю, що Петриківський розпис – це один з кодів нашої нації", – зауважила голова Петриківської громади Наталія Коваленко.

Наступного року планують встановити ще масштабніший рекорд, адже хочуть і надалі просувати українське автентичне мистецтво. Який саме, поки що тримають у таємниці. Але точно хочуть присвятити його Перемозі України.

Дар'я Візір, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Як рашисти приймали "вітання" від HIMARS ЗСУ в день українських військових – відео
Наступний матеріал
Стало відомо, як українські вантажівки зможуть перетнути кордон з Польщею, щоби повернутися додому
Loading...
У Харкові військовий ЗСУ встановив світовий рекорд з відтискань: кому присвятив та як пройшов захід – сюжет

У Харкові військовий ЗСУ встановив світовий рекорд з відтискань: кому присвятив та як пройшов захід – сюжет

Такого не робив ніхто у світі: курсанти Одеського ліцею встановили національний рекорд України з перетягування канату

Такого не робив ніхто у світі: курсанти Одеського ліцею встановили національний рекорд України з перетягування канату

Вареники з раками, борщ та петриківський розпис – як Україна долучилася до різдвяного благодійного ярмарку в Варшаві

Вареники з раками, борщ та петриківський розпис – як Україна долучилася до різдвяного благодійного ярмарку в Варшаві