5 канал

Незвичні смаколики, яскраві костюми, танці: у Харкові відбувся інтернаціональний ярмарок культур

Ярмарок влаштували студенти з Нігерії, Німеччини, Йорданії, В'єтнаму, Індії тощо – загалом десяти країн світу

Незвичні смаколики з найвіддаленіших куточків світу, яскраві костюми, танці та конкурс кулінарів – в харківському медичному університеті майбутні лікарі змагалися в кулінарній майстерності. Інтернаціональний ярмарок влаштували студенти з Нігерії, Німеччини, Йорданії – загалом 10 країн світу. В такий спосіб вирішили познайомити одне одного з власними культурами.

Студенти з Нігерії свої національні страви готували цілу ніч. Кажуть, хоч і купували інгредієнти на місцевих ринках, та все вийшло майже так же, як удома. Окрім їжі, нігерійці демонструють і національний одяг.

"Це анатея, це також анатея, і головний убір. Дуже схожа на вишиванку", – розказує Вікторія Ебойбі, показуючи національний одяг. А Сонтіджико Шіба демонструє екзотичний аксесуар: "Цим користуються принци, королі, королеви, це символ влади. Коли хтось приїздить із візитом, то потрібно торкнутися спини гостя цим предметом. Це знак пошани. Зроблений він із кінських хвостів".

В'єтнамським студентам готуватися до ярмарку допомагали батьки. Кажуть, дуже хотіли показати однокурсникам свій національний одяг та страви. Учасник ярмарку Нгуен Туан Хоа показує: "Ця страва "нем" – фарш з овочами, загорнутий в рисову плівку. Це у нас зелений рис… У нас дуже різноманітно, є на всі смаки, гостре, солодке, солоне, кисле – все є".

Не менш ретельно готувалися учасники з Індії. Ярмарок народів у медичному університеті влаштовують уже вчетверте, бо там навчаються студенти з більш як 80 країн світу. Саме іноземці і привезли до вишу таку традицію, кажуть викладачі. Цього року участь у ярмарку взяли представники десяти країн. Серед них загальним голосуванням визначатимуть переможця. 

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко,"5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Візерунки, техніки та кольори: як гартувалася мода на Гуцульщині

Гуцульське вбрання і посуд
/
Гуцульське вбрання і посуд
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
#Незабуті: у столиці влаштували акцію пам'яті померлих від СНІДу
Наступний матеріал
Легенда навчань: як річкова поліція та спецзагін КОРД ловили злочинців
Loading...