Позиції біля Мар'їнки
Позиції біля Мар'їнки 5 канал

Неспокійна ситуація: біля Мар'їнки активізувалися ворожі снайпери – репортаж із фронту

Читайте по-русски
Ворожі снайпери дошкуляють у будь-яку пору доби

Неспокійна ситуація на ділянці фронту поблизу Мар'їнки. Російсько-окупаційні війська ведуть вогонь по українських позиціях та околицях міста зі стрілецької зброї та гранатометів. Активізувалися й ворожі снайпери. Бійці розповідають, дедалі частіше чути одиночні прицільні постріли з боку супротивника. Подробиці від кореспондента "5 каналу" Євгенії Китаївої.

Це одна з крайніх вулиць Мар'їнки. Більшість будинків тут ущент зруйновані внаслідок ворожих обстрілів. Нині на цій ділянці фронту теж неспокійно. Ворожа стрілецька зброя працює щодня. Активізувалися й снайпери, розповідають армійці.

Військовослужбовець ЗСУ з позивним "Лимон" говорить: "Снайпери, снайпери. А ось приход, і поход. З підствольника. Тобто таке озброєння вони теж використовують. Буває, прилітає". 

Піхотинець демонструє підствольний гранатомет, саме з такого щойно стріляли з ворожого боку: "Граната, яка летить на 400 метрів. Летальні від нього рідко, але з бою виводить.

Постріли з гранатометів удень тут не дивина, а тим більше вночі. З настанням сутінок армійці не відпочивають, а у повній бойовій готовності пильнують ворога. Ворожі снайпери дошкуляють у будь-яку пору доби.

"У снайперської гвинтівки звук інший. Не такий, як у автомата. І він не буде стріляти часто. Один, два постріли і все", – каже армієць із позивним "Лимон".

Армієць із позивним "Професор" каже: "Не висосуватись. Наблюдать у трубку розвідника". 

Вдень ворожий вогонь менш інтенсивний, армійці лагодять зв'язок. Їхнє завдання – забезпечити безперебійний контакт між передовими позиціями і тилом. Зона відповідальності зв'язківців – кілька кілометрів ділянки фронту, де постійно ведуться обстріли з боку окупаційних військ.

"Ось дивіться, лінія два кілометри і по всій лінії потрібно йти і дивитися провід. По всій. Спочатку все з вимірювань починається. Перевіряємо опору шлейфу і по ньому вже видно, де обрив повністю або, може, погане скручування", – говорить один із зв'язківців.

Вони мають не лише налаштовувати радіостанції, а й проходити великі відстані, розмотуючи з котушок кілометри дротів. А потім щоденно проходити ці відстані знову і знову, щоб знайти пошкодження, які виникають після обстрілів.

Без надійного зв'язку роботу підрозділів скоординувати неможливо. Тому зв'язківцям доводиться працювати за будь-якої погоди та складної бойової ситуації.

Армієць Руслан каже: "Це управління військами. Якщо, той хто на позиції нічого не буде знати, що відбувається, командир не зможе з ним зв'язатись і він не буде знати, звідки ведеться вогонь, куди звернути увагу".

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявева, "5 канал"

Попередній матеріал
Трагедія з українськими альпіністами у Словаччині: загинуло двоє осіб
Наступний матеріал
Руйнівний землетрус в Албанії: кількість загиблих зросла
Loading...