120 дітей з усієї України вчилися рятувати потопаючих
120 дітей з усієї України вчилися рятувати потопаючих 5 канал

Не розгубитися – це пів справи: 120 дітей з усієї України вчилися рятувати потопаючих

Читайте по-русски
Організатори тренінгу розповідають, що кількість жертв від нещасних випадків на воді – на ІІ місці після ДТП

Рятувати один одного на воді вчили вихованців санаторію в Одесі. Участь у тренінгу взяли 120 дітей з різних регіонів України. Крім того, відпрацьовували навички першої допомоги при сонячних і теплових ударах, серцево-легеневу реанімацію й транспортування на берег.

"Перебуваючи на березі, кидаємо буй. Людина отримує плавучий буй, вдягає на себе і вже за допомогою кінця підтягуємо до себе", – тренери показують дітям, як користуватися спеціальним тросом для надання першої допомоги на воді. А також, як транспортувати з моря людину, яка знепритомніла.

Медики вчать дітей перевіряти, чи дихає людина та як провести серцево-легеневу реанімацію. Кажуть, рятувати потопельників слід починати зі штучного дихання, а потім переходити до непрямого масажу серця.

Після інструкцій діти самі пробують провести реанімацію. 12-річна киянка Катя Тарасенко пригадує, що колись поруч з нею тонув хлопець, але тоді вона не зрозуміла, що йому потрібна допомога.

"Я була маленькою і купався зі мною хлопчик. Я його не знала, просто якийсь. І на березі кажуть – по приколу тоне. А то було не по приколу, а я думала, він теж жартує. Потім виявилася правда і його витягли, все-таки врятували", – розповідає учасниця тренінгу.

У Дмитра Бордіяна виходить краще за всіх. Хлопчик мріє стати лікарем, тож уже зараз опановує медичну практику: "Перший раз я це робив. Не думав, що тут буде стояти манекен, думав, будуть тільки розповідати, а тут ще й практика. Думаю, це дуже важливо. Літо, багато на пляжах п'ють і запливають далеко, потім тонуть".

Загалом участь у тренінгу беруть 120 юних відпочивальників санаторію. Переважно це діти з різних куточків України, які на море приїхали вперше. Організатори тренінгу розповідають, кількість жертв від нещасних випадків на воді – на другому місці після автокатастроф.

"У 50% випадків діти на воді гинуть, коли їхні батьки, дорослі перебувають за 20 м від них. І 10% з тих дітей, які гинуть у воді, гинуть у прямому полі зору батьків", – каже організатор Олексій Трофимчук.

Завідувач педагогічною частиною санаторіях Людмила Волгунова наголошує: "Це повинні знати дорослі насамперед. Усі співробітники, які їх супроводжують. Діти є діти, вони розгубляться. Але ви їм покажіть, розкажіть, якщо дитина не розгубиться – зможе надати допомогу".

Відпрацювати нові навички в воді учасникам тренінгу не вдалося – море занадто холодне і брудне після рясних дощів.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Затримати, знешкодити і роззброїти: як офіцери тероборони Хмельниччини вишкіл проходять
Наступний матеріал
Майже 1000 км Дніпром уплав: український спортсмен Михайло Романишин йде на рекорд