Наступали, відступали, стріляли і евакуювали. На Чернігівщині завершився конкурс на кращий танковий взвод Збройних сил. Хто переміг і скільки важить головний приз - розповість Максим Волобоєв.
Навідник гармати Євген Пономаренко кілька місяців тому повернувся зі Сходу. Танкісти 36-ї бригади морської піхоти боронилися на Приморському напрямку. Там вони мали можливість відпрацювати на практиці нові методи ведення бою, якими останніми роками користуються екіпажі українських бойових машин.
Військовий розповідає, що яка фігура у танковому бою означає: "Штани" – це в одну сторону і в другу виїжджають танки. І працюють. "Каруселі" – це два танки виїжджають і два від'їжджають. По черзі - один одного прикривають. Це тактика, яка з 2014 року кров'ю і потом була написана".
Претендентів на звання "найкращого танкового взводу" цьогоріч було 8. Із різних бригад – по одному підрозділу, в кожному з яких 12 бійців. Бойові машини багато маневрували і дуже багато стріляли. З підготовлених позицій.
А ще проводили розвідку та евакуацію, і коригували артилерію. Свої танкові взводи представили на конкурсі зокрема десантники. Їхні бригади почали укомплектовувати танками у 2014 році і це стало українським ноу-хау, яке перейняли і друзі, і вороги.
Начальник Генштабу ЗСУ – головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко зауважив: "На перший погляд не зовсім клеїться - десантники і танки. Але наш досвід взяла у тому числі і Російська Федерація. Вже після нас, через півроку, вони сформували 5 танкових рот у своїх повітряно-десантних дивізіях. До речі, й наші партнери – армія США – теж вийшли на те, що потрібно формувати танкові підрозділи в складі повітряно-десантних частин і підрозділів".
Торік і позаторік переможцями конкурсу ставали танкісти 14-ї окремої механізованої бригади. Цьогоріч перше місце посіли десантники з 25-ї бригади. Вони і представлятимуть Україну на міжнародному танковому конкурсі "Сильна Європа-2019".
Усім учасникам дісталися нагрудні знаки, медалі та ордени. А тим, хто посів перші три місця, подарували ще і грошові премії. Але найпомітніший і найважчий подарунок начальник Генштабу вручив переможцям з 25-ї повітряно-десантної бригади.
"Кілограм 15 – це точно", – оцінив військовий з бригади переможців.
