Скріншот відео

Хоббі з елементами історії та казки: учасники лицарських турнірів розповіли про особливості поєдинків

Окрім надійності, захисні обладунки ще повинні не заважати рухатися у бою, а повне таке обмундирування важить від 35 кілограмів

Потрапити на кілька століть у минуле можна було у Луцьку. Там у Середньовічному замку відбувалися справжні лицарські бої. Обладунки, зброю і техніку бою відтворили учасники клубів історичної реконструкції. Переможці турнірів увійдуть до Національної збірної і представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях.

Масові побоїща, двобої "один на один" і не тільки. У середньовічних сутичках в Луцькому замку зійшлися шість десятків лицарів. На фестиваль-змагання "Доблесть віків" з'їхалися реконструктори з різних регіонів України.

"Це номінації 5 на 5, 10 на 10 та 16 на 16. Це чоловічі. І також 3 на 3 жіночі. Також є індивідуальні номінації типу "щит-меч", "полуторний меч" і "алебарда", – пояснює учасник турніру Василь Назаров.

Олександр Масовський демонструє свої обладунки. Окрім надійності, вони ще повинні не заважати рухатися у бою. Повне таке обмундирування важить від 35 кілограмів.

"Вони трохи дорогуваті, в районі від 1000 доларів коштує один обладунок. Це хобі, тому що в кожного з нас є офіційна робота. В нас є програмісти, є ковалі, є лікарі, дуже багато, різноманітні", – ділиться учасник Олександр Масовський.

Удари холодною зброєю під час бою такої сили, що метал на захисному спорядженні прогинається. Без травм тут не обійтися, кажуть учасники турніру.

"Є заборонені зони – це стопа. В шию неможна бити теж. Не дивлячись на захист, попадання туди серйозне і людина впаде. У паху, звичайно ж і в колінному суглобі – якщо прямо потрапити, то можна порвати зв'язки, можна зламати коліно", – пояснює учасник Олексій Бінецький.

Цього року Олексій разом з українською командою двічі ставав призером міжнародних змагань у Шотландії.

"Посіли перше місце в боях 5 на 5. І друге місце в боях 16 на 16", – розповів учасник.

На ресталищі в Луцькому замку б'ються й жінки. Карина Дикса каже, що захопилася змаганнями, коли торік побувала на такому турнірі.

"Фізично все одно важко, але для цього ми тренуємося, тренування у нас, щоб підвищити витривалість і щоб можна було витримувати більше 30 кг на собі і спеку", – розповіла учасниця.

Крім споглядання турніру, гості замку Любарта приміряли на собі середньовічні обладунки, стріляли з лука та фехтували іграшковою зброєю.

"Дітям цікаво, бо вони вперше бачать такі речі – лицарі, обладунки, дівчата в костюмах. Дітям це подобається, бо це щось таке неймовірне і пов’язане з їхніми казками", – розповів відвідувач турніру Юрій Жуковець.  

Найкращі лицарі вже за два тижні знову зійдуться в поєдинках поблизу Києва. А наступного року Україна прийматиме міжнародний чемпіонат середньовічного бою.

Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
Старт "Нової української школи": як розпочався навчальний рік у столичних першачків
Наступний матеріал
Убивство дослідника у Миколаєві: зловмисник назвав мотиви

Відданість історії: як волонтери з різних країн допомагають реставрувати етномузей на Волині

Поки був у лікарні – залишився без прописки: чому пенсіонер з інвалідністю змушений жити в машині

Копіювання архівних документів обмежили: що обурило дослідників та які пояснення дають відомства

Масове отруєння на поминках сталося у Луцьку: лікарі вже підтвердили діагноз

Втратив зір та ногу, але не жагу до перемоги: ветеран АТО готується до 43-го Марафону морпіхів у США

На Львівщині та Волині негода залишила без світла понад 50 населених пунктів