притулок для безхатьків
притулок для безхатьків 5 канал

Напади та сморід: у Рівному конфлікт між мешканцями будинку та безхатьками

Читайте по-русски
У дворі безхатьки облаштували туалет, а на дитячому майданчику – пиячать

Мешканці Рівного проти притулку для безхатьків на першому поверсі п'ятиповерхівки. Щодня заклад відвідують до півсотні безпритульних. Мешканці скаржаться – вони облаштували у дворі туалет, пиячать, а інколи не соромляться митися просто неба.

Кілька років тому суд задовольнив вимогу виселити безпритульних із підвалу багатоповерхівки. Чому ж рішення досі не виконане? 

Ранок у притулку починається з молитви. Більшість мешканців ховають обличчя.

"У нас тут живе 25 людей, ще сидячі місця, дивани стоять скрізь. А приходить кожен день у зал 50-60 людей на молитву. Їсти хочуть. Ми їх тут годуємо", – каже керівник притулку Сано Гукасян. 

Віктор – 21 рік провів за ґратами. Нині мешкає у притулку, тут він за кухаря.

"Коли я останній раз звільнився, то хата в селі моя розвалилась", – розповідає мешканець притулку Віктор Петрицюк.

Одна з мешканок, Тетяна, каже: "Тут допомагають людям, переодягають і помитися є де. Хто не має, де жити, то тут є місця. Надають можливість жити, годують".

Та безхатьки уподобали не лише підвал житлового будинку, а й двір, скаржаться мешканці п'ятиповерхівки.

притулок для безхатьків
притулок для безхатьків5 канал

Сморід, антисанітарія та небезпека – такі наслідки сусідства з притулком, кажуть місцеві. У дворі безхатьки облаштували туалет, а на дитячому майданчику – пиячать. Тож дітей у двір місцеві намагаються на пускати.

"Ми не можемо нічого сказати, бо боїмося. Йдеш з роботи пізніше, то не знаєш, що тебе тут може чекати", – жаліється мешканка будинку Галина Книш.

Бувало, безпритульні нападали на місцевих.

"Я спускаюсь, а переді мною двоє стали. То добре, що з другого поверху вийшов хлопець і мене врятував. Другий раз, з під'їзду вийшла жіночка з дитиною і звідси йшов чи обкурений чи п'яний і прямо на ту дитину. То я почала кричати з балкону, що зараз викличу поліцію, то він пішов", – згадує мешканка будинку Людмила. 

притулок для безхатьків
притулок для безхатьків5 канал

Мешканці цього будинку, а також ще п'ятьох прилеглих багатоповерхівок звернулися до місцевої влади з вимогою виселили заклад.

Рішення про виселення суд ухвалив 3 роки тому – розповідають у виконавчій службі. Але ця ухвала не виконана й досі. Нині місцеве управління комунальної власності наполягає на примусовому виселенні.

Коли виселятимуть притулок і чи знайде він нове приміщення – прогнозувати ніхто не береться.

Сніжана Юр'єва, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
На Запоріжжі маршрутка з пасажирами застрягла в снігових заметах
Наступний матеріал
Влада хоче швиденько віддати величезні угіддя в приватні руки і виростити нових олігархів – Синютка
Loading...