www.meteovesti.ru

На миколаївських полях сталося вже 6 великих пожеж: які причини – сюжет

Читайте по-русски
Фахівці ДСНС кажуть: нескладні правила і відповідальне ставлення допоможуть уникнути великої біди

Уже шість великих пожеж сталися на полях зі збіжжям у Миколаївській області. І це лише від початку літа. Горить із багатьох причин, кажуть рятувальники. Бувають і зумисні підпали, впливає також спекотна погода. А ще – бездумне паління трави. Території заміновані, тому часто гасити пожежу важко, бо немає доступу до води. Як наслідок – вигоріло понад 20 гектарів угідь. Чому пожежі виникають здебільшого на визволених територіях – розповів журналіст "5 каналу" Олександр Матюшенко. 

Це миколаївське поле могло дати багатий врожай, прибуток фермерам, а також хліб українцям. Однак цього не сталося, оскільки воно частково вигоріло через високу температуру влітку, людську недбалість і чимало боєприпасів у полях Миколаївщини.  

Щороку в літню пору зростає небезпека пожеж у полях та екосистемах. Причиною може стати звичайний недопалок, спека, а зараз – ще й детонація боєприпасів. Працівникам ДСНС доводиться докладати значних зусиль, щоб врятувати палаючий врожай, допомогти постраждалим і запобігти повторенню біди.  

"Складним у гасінні пожежі є те, що у нас зараз замінована велика територія. І  до цих полів, до цієї екосистеми дуже мало під'їздів. Є тільки одна дорога, яка розмінована. Крок ліворуч, крок праворуч – уже ніхто не обстежував", – розповів начальник 24-ї пожежно-рятувальної частини ДСНС Миколаївщини Володимир Кушнір. 

Небезпека мінувань відрізає також доступ до джерел води – це ускладнює гасіння, додає Володимир Кушнір. Снігурівська територіальна громада Миколаївщини зараз у складній ситуації, бо після деокупації чимала територія залишається необстеженою. Тож для ліквідації кожної пожежі доводиться спрямовувати дедалі  більше ресурсів. 

"Остання така велика пожежа на хлібних масивах сталася біля села Галаганівка. Вогонь охопив 11 гектарів пшениці. Труднощі виникли через те, що поряд не було води, а також велика територія замінована. Плюс погодні умови: сильний вітер, висока температура. Вигоріло 11 гектарів пшениці, гасили близько чотирьох годин", – додав Кушнір.

Такі надзвичайні ситуації завдають збитків не лише підприємцям, а й шкодять екології. Поле після пожежі вимагає тривалого відновлення. 

"Ризики існують дуже великі. Локально виникали пожежі із вигоранням до десятка гектар. У цифрах говорити не буду, бо це велика шкода – зрозуміло і так, враховуючи ціну. Яка б площа не вигорала, це в будь-якому разі збитки. Якщо для малих підприємств це можуть бути значні втрати, то для більших – менші, але таки втрати, все одно збитки", – зауважив підприємець Володимир. 

Що ближче до найспекотнішого періоду, то більша загроза займань. Їх кількість може зростати по всьому регіону, кажуть у Державній службі надзвичайних ситуацій. 

"Спочатку червня 2024 року на території Миколаївщини виникло 6 пожеж на хлібних масивах. Знищено понад 20 гектарів хлібних культур. Причини: необережне поводження з вогнем, підпали, випалення стерні. Також був один випадок потрапляння боєприпасу через воєнні дії", – наголосив головний інспектор із запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Миколаївщини Дмитро Кравченко. 

Запобігти частині таких інцидентів цілком можливо, наголошують рятувальники. Для цього місцеві мешканці мають дотримуватися правил безпеки, а аграрії повинні вживати всіх заходів протипожежної безпеки. 

"Сільськогосподарська техніка повинна проходити технічне обслуговування перед  збиральними роботами і після них, комбайни мають бути обладнані ланцюгами для заземлення, вогнегасними речовинами та приладдям", – додав Кравченко.

Також підприємець Володимир зауважив: "Оборювання, обкошування полів, ґрунтообробіток, зачорнування землі – щоб вогонь не міг перекинутися далі, і своєчасний збір врожаю, щоб не перестоювали на полі – це знижує ризики виникнення пожеж".

Фахівці ДСНС кажуть: нескладні правила та відповідальне ставлення допоможуть уникнути великої біди. Адже запобігти пожежі значно легше, ніж її гасити. 

Олександр Матюшенко, Владислав Невідомський, Миколаївська область, "5 канал"

Читайте також сюжет: за 4 дні собаки-сапери допомогли ДСНС обстежити пів гектара землі на Миколаївщині, які особливості роботи кінологів. Собаки-розмінувальники працюють близько 3-4 годин на день.

Читайте також: як працює саперний дрон "Кабан". Техніка здатна обстежувати складну місцевість. Повідомляється, що на дроні також встановлені камери.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
На станції метро "Університет" пасажир потрапив під потяг – відео (оновлено)
Наступний матеріал
Порошенко у Брюсселі зустрівся з "Групою друзів України в Європарламенті": про що говорили
Loading...
Підмосков'я палає, "Нептун" знищив понад 100 БпЛА росіян – хроніка 852-го дня повномасштабної війни

Підмосков'я палає, "Нептун" знищив понад 100 БпЛА росіян – хроніка 852-го дня повномасштабної війни

У Ростовської області рф БПЛА влучив у резервуари з нафтопродуктами – сталася масштабна пожежа

У Ростовської області рф БПЛА влучив у резервуари з нафтопродуктами – сталася масштабна пожежа

На Київщині рятувальники третю добу гасять пожежу, що виникла внаслідок атаки рф

На Київщині рятувальники третю добу гасять пожежу, що виникла внаслідок атаки рф

У москві спалахнула потужна пожежа на території колишнього машинобудівного заводу – відео

У москві спалахнула потужна пожежа на території колишнього машинобудівного заводу – відео

"Бавовна" в Криму: повідомляють про масштабну пожежу на військовому аеродромі "Бельбек" – що відомо

"Бавовна" в Криму: повідомляють про масштабну пожежу на військовому аеродромі "Бельбек" – що відомо

У Варшавському ТРЦ спалахнула масштабна пожежа – відео

У Варшавському ТРЦ спалахнула масштабна пожежа – відео