Звільнення утримуваних осіб
Звільнення утримуваних осіб Facebook / Офіс Президента України

На Донбасі розпочався черговий етап звільнення утримуваних – із ОРДЛО повертаються 19 громадян

Читайте по-русски
Взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату "всіх на всіх"

Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. Про це Офіс президента України повідомляє у Тelegram-каналі .

"Розпочався черговий етап взаємного звільнення утримуваних осіб – Україна повертає 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. З огляду на карантинні обмеження, які наразі діють у державі, після повернення звільнені українці направляться на обов'язкову обсервацію", йдеться в повідомленні.

В ОПУ зазначили, що взаємне звільнення утримуваних осіб відбувається у рамках формату "всіх на всіх".

Звільнення утримуваних осіб
Звільнення утримуваних осібFacebook / Офіс Президента України

"Це вже третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні минулого року, коли додому повернулися 35 українців, під час другого – у грудні – повернулися 76 громадян",  підкреслили в Офісі глави держави.

В ОПУ також звернули увагу на те, що переговори про звільнення українців, які утримуються на території окупованого Криму та в Росії, досі тривають, але оприлюднення у ЗМІ імен тих, кого Україна намагається повернути, ускладнює процес їхнього включення до списків на звільнення.

Як повідомляв 5.UA, під час чергових зустрічей Тристоронньої контактної групи в формі відеоконференцій 6-8 квітня сторони досягли принципової домовленості про наступний етап обміну утримуваними особами найближчим часом. 5 березня Зеленський заявляв, що українська сторона в ТКГ передала список із понад 200 прізвищ для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб.

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених, серед них і політв'язень Кремля режисер Олег Сенцов, та 24 моряки, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Ще один обмін з ОРДЛО відбувся 29 грудня 2019 року.

Попередній матеріал
В Україні підтвердили 4161 випадок коронавірусу – скільки в областях
Наступний матеріал
Нардепи, ветерани й активісти: справа Чорновол – це репресії проти Майдану та європейської України
Loading...

Резніков назвав дату обміну полоненими на Донбасі

Не пізніше Великодня має відбутися наступний обмін полоненими – ОПУ

Україна готує на обмін агента ФСБ Смородінова, який вбив ветерана АТО в Рівному – "Спостерігач"

Вбивця на обмін: що вимагає Кремль за звільнення українських бранців – "Спостерігач"

Єрмак розповів, на якому етапі перебуває питання обміну полоненими

Жодних документів не підписували: на засіданні ТКГ обговорили розведення та обмін