вибори в Україні
вибори в Україні Shutterstock

На Дніпропетровщині виявили пів тисячі зайвих бюлетенів на користь однієї з партій

Читайте по-русски
В обласній ТВК повідомляють про підробку документів

У Покровській сільській ТВК на Дніпропетровщині "намалювалось" пів тисячі зайвих голосів за партію БЮТ – такі невідповідності виявила перевірка Дніпропетровського обласного виборчкому.

За словами членів комісії, це відкрита фальсифікація виборів. Заступниця голови обласного виборчкому Юлія Ільїна запропонувала висловити недовіру до Покровської ТВК і перерахувати голоси власноруч. Чи підтримали її колеги – Анна Гребенчук зафіксувала.

8-ма година вечора, 3 листопада, обласний виборчком приймає останні ТВК. А саме – Покровську сільську. При перевірці – виявляють невідповідності, виправлення даних протоколів на 6 з 8 виборчих ділянок.

Незрозуміло, звідки взялися ці 500 бюлетенів.

"Були надані документи Покровської ТВК з відомостями, які не відповідали даним членів шести виборчих комісій, і різниця склала 500 голосів", – каже Валентина Панкуліч, членкиня Дніпропетровської обласної ТВК.

Юлія Ільїна, заступниця голови обласної комісії, уточнює: "500 голосів було надано партії "Батьківщина", а саме за кандидата Євтушенка".

Представники Покровської сільської ТВК виправдовуються: "Це нам приносили ДВК, ми дивились по цифрах".

Утім в обласній комісії виникли запитання, як 3000 виданих бюлетенів могли в урнах перетворитися на 3600.

"Це підробка і більше нічого, ніякої помилки нема, це підробка документів", – наголошують там.

Тимчасом Юлія Ільїна запропонувала висловити недовіру до Покровської сільської ТВК і перерахувати голоси самотужки. Однак її колеги не підтримали, більшість проголосувала за пропозицію голови виборчкому – аби ТВК перерахували голоси самі.

Повідомити поліцію про явні ознаки фальсифікації голосів у Покровській сільській ТВК голова обласного виборчкому поки не планує. Мовляв, аби дати комісії можливість виправитись.

Як повідомляв 5.ua, під час місцевих виборів у Кривому Розі виявили фальсифікації на користь кандидата від "Слуги народу".

Попередній матеріал
Обвалюється стеля та гниє підлога: у Львові люди вимушені жити в аварійному будинку – як на це реагує влада
Наступний матеріал
Скільки купили, продали, сфальшували та нарахували на місцевих виборах-2020 – "Час Ч"
Loading...