На Буковині відкопали стихійний могильник

На Буковині відкопали стихійний могильник із тисячами свинячих туш

Через порушення ветеринарних правил поліція відкрила кримінальне провадження – шукають недбалого власника загиблих тварин

Тисячі свинячих туш у стихійному могильнику виявили мешканці села Луковиця на Буковині. Селяни не знають, від чого загинуло стільки тварин і чим загрожує це довкіллю і місцевим мешканцям. Тож із обуренням вийшли на акцію протесту. Подробиці – далі в сюжеті.

Мешканці села Луковиця про стихійний скотомогильник дізналися після анонімного дзвінка до сільради. За попередніми підрахунками, тут закопали декілька тисяч свинячих туш. "Якщо ті 20 тонн м'яса вони засипали у котлован – припускаємо, що за тиждень воно все розкладається. Сніг оцей топиться. Куди це все йде, що ми їмо і п'ємо? В нас тут садок і школа поруч", – обурюється місцевий мешканець Віктор Кішман.

Селяни припускають, мертвих тварин таємно вивезли та закопали працівники одного з місцевих фермерських підприємств. Коли це сталося та від чого померли тварини – невідомо.

"Під тиском громади ми примусили підприємство перевірити все. Там були тисячі трупів – малих і великих. Вісім великих КамАЗів вивезли ті трупи. Наразі вони в сусідньому селі", – зазначає мешканка Любов Соколюк.

Поки санітарні служби з'ясовують причину мора свиней, утилізувати рештки тварин зголосилося підприємство із сусіднього села. Чиновники пообіцяли – все зроблять згідно із санітарними нормами. Як уточнює керівник аграрного підприємства Олег Ковальчук: "Свині не є нашою власністю і були завезені з іншого району. Я тут для того, щоб швидко розв'язати це питання, я не знаю, звідки цей вантаж приїхав".

"Можливо здійснювати захоронення решток тварин упереміш із землею. Воно не становить загрози для людей. Тим паче, що власник зобов'язався забетонувати, через 5-6 місяців будь-яка інфекція втрачає свою силу і це буде звичайною землею", – наголошує голова обласної надзвичайної протиепізоотичної комісії Олексій Гайдай.

Але мешканці села, куди повезли свинячі рештки, також проти утилізації небезпечного вантажу по сусідству з їхніми домівками. "Адміністрація, яка керує заводом для вирощування свиней, хотіла їх переховати через дорогу. Це у межах одного кілометру від села, і внизу тече річка, яка дає воду до криниць, тому ми стали проти", – каже мешканець села Остриця Віктор Іванюк.

Через порушення ветеринарних правил поліція відкрила кримінальне провадження – шукають недбалого власника загиблих тварин.

Майя Гуменна, Максим Козменко,"5 канал"

Без води і їжі: У Мексиці невідомі намагалися відправити поштою живе тигреня – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зеркаль про миротворців на Донбасі: Грати по правилах Росії ніхто не буде
Наступний матеріал
Рада задовольнить подання генпрокурора про зняття недоторканності з нардепа Бакуліна – Ємець