5 канал

"Хижий красень": як випадкові перехожі в Сумах врятували яструба-знайду

У Сумах перехожі врятували пернатого хижака. Через відсутність їжі степовий яструб вийшов до людських помешкань. Напівпритомного та замерзлого, його знайшла жінка, яка саме гуляла зі своїм собакою

Птах не міг злетіти та майже не рухався, але завдяки жінці отримав шанс знову повернутися до вільного життя. Як пернатий обживається на новому місці – дізнавалися кореспонденти "5 канал". 

Напівживого яструба Ярослава Березовська знайшла на околиці Сум, коли гуляла з собакою. Зрозумівши, що птах пошкодив крило та не може злетіти, вона відвела пса додому і повернулася.

"Я дуже переживала, навіть коли ми перший раз його залишили на цьому місці, і поки я не повернулася сюди – дуже переживала, що його розірвуть бродячі пси", – каже жінка.

Разом із чоловіком пані Ярослава відвезла хижака на ферму страусів. Там уже мешкає понад 20 пернатих-знайд, яких сюди принесли люди. Це галки, сороки та сови.

Яструб став четвертим знайдою за цю зиму. Поселили його разом із ще одним яструбом Цезарем та вороною Галкою.

5 канал

"Вони харчуються лише м’ясом, і бажано їм хоча би раз на три дні давати так звану теплу кров – це в нас миші та горобці. Якщо цю чисту, теплу кров їм не давати, вони просто помирають", – каже працівниця пташиної ферми Юлія Циба.

Юлія доглядає за тваринами вже другий рік. Під опіку взяла і цього хижака. А от незнайомим із дикими тваринами людям ветеринари радять дотримуватися певних правил, аби не нашкодити ані собі, ані їм.

"По-перше, до птаха треба підходити в якихось рукавичках додаткових, щоб не покусав, і після контакту з ним – помити руки. Важлива умова – нагодувати пернатого. Якщо це хижак – то сирим м'ясом, ніяких яєць курячих не давати", – радить ветеринар Тетяна Невожай.

Раціон врятованого птаха контролюватимуть до кінця зими. Відвідувати яструба планує і його рятівниця. А коли в у хижака загоїться крило, його знову випустять на волю.

 

Анастасія Горпінченко, Суми, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

І у спеку, і в негоду: Топ-10 Instagram пухнастих улюбленців, які не знають нудьги – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": кінокіборг Роман Ясіновський в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
В Одесі зчинився скандал через відому туристичну принаду – пам'ятник із Катериною ІІ
Loading...