Вівчарка Барс
Вівчарка Барс
5 канал

"Місія – нездійсненна": чому у Львові забороняють сідати у маршрутку із собакою

З пункту "А" до пункту "Б" громадським транспортом із собакою. Місія виявилася нездійсненою для львів'янина із його чотирилапим другом, аж доки в ситуацію не втрутилася преса

Водії міжміських маршрутних таксі просто відмовлялися брати пасажира із собакою, тоді як закон не забороняє користуватися наземним транспортом власникам з тваринами. Дістатися іншого міста хлопцю із собакою допомагала Марта Шикула. 

Два дні німецька вівчарка Барс та його господар Назар Дулиш намагаються потрапити в інше місто, що за 70 кілометрів від Львова. Як дістатися місця призначення разом із чотирилапим другом – хлопець не знає.

"Ми прийшли, взяли квиточки, водій відмовився нас взяти. Ми пішли до іншої маршрутки – нас теж не взяли. Пішли до третьої – нас теж не взяли. Пішли до адміністрації. Там сказали, що це питання не розв'язують", – розповідає львів'янин.

Собака має ветеринарний паспорт із щепленнями, намордник та поводок – все, що вимагає проїзд у громадському транспорті. Та водії все одно в салон із собакою не пропускають. Щойно побачили журналістів – одразу змінили свою думку.

"Якщо є ветеринарна книжка і намордник пса, то звичайно візьмемо", – каже водій автобуса Василь Лоза.

Водії виправдовуються: поводяться так, бо бояться реакції інших пасажирів. "Він гаркнув, а була собака без намордника, і ледь не билися, ледь вікна не повибивали", – пригадує водій Богдан.

За словами юристів, закон дозволяє перевозити домашніх тварин у будь-якому наземному транспорті. Навіть якщо інші пасажири проти.

"Собака може розміщуватися суто не на місці для сидіння пасажира, а так, щоб це не заважав пасажирам. І звичайно так, щоб не забруднити пасажирів, не забруднити салону автомобіля", – пояснює правозахисник Володимир Марусяк.

Якщо водії відмовляються перевозити собак, юристи рекомендують: скаржтеся керівництву перевізника. Назар Дулиш пішов далі – написав скаргу на перевізників у поліцію.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вірус не зник": в Ужгороді від кору померла п'ятирічна дівчинка
Наступний матеріал
Все написав, а адресу забувся: Поліцейські розшукують маленького автора листа-звернення