Школа у Йорданешти

На Буковині тріщить по швах школа XIX ст. – поруч із новою, яку не можуть добудувати

Поруч зі старою будівлею уже зведена нова школа на понад 200 учнів, але аби її здати у експлуатацію немає грошей у бюджеті

Шкільні стіни тріщать, а зі стелі падає штукатурка – кілька класів вже навіть зачинені, бо перебувати в них дітям небезпечно, вони тісняться у переповнених приміщеннях. А поруч зі старою школою все ніяк не можуть завершити довгобуд, у який мав би давно переїхати навчальний заклад. Про аварійну школу в одному з буковинських сіл розповіли журналісти "5 каналу".

Батько одного з учнів школи у селі Йорданешти Чернівецької області Ілля Міглей розповідає: тільки-но вранці привіз сина на навчання, як бігом довелось вертатися по нього. "Я привіз сина о 8:00 до школи. Лише приїхав додому – голова сільської ради подзвонив і каже, що тріснула одна стіна школи".

Терміново закрити клас довелося через величезні тріщини, які з'явились у шкільній будівлі. Звели цю школу ще у XIX сторіччі. Нині в ній навчаються 140 дітей.

Через тріщини у стінах довелося зачинили два класи та їдальню. Поруч зі старою будівлею уже зведена нова школа. Вона здатна вмістити понад 200 учнів. Щоправда, для того, щоб завершити внутрішнє оздоблення і врешті здати її в експлуатацію, грошей у місцевому бюджеті немає.

"Вона будується вже шостий рік, щоб завершити об'єкт, нам потрібно 10,7 млн грн", – інформує Йорданештський сільський голова Георгій Лютик.

У свою чергу, голова Глибоцької районної ради Петро Панчук звітує, що проблема таки рухається до вирішення: "Проблему потрібно вирішувати комплексно та якнайшвидше. За рахунок різних бюджетів та зокрема – Державного фонду регіонального розвитку. Зараз саме формується подання об'єктів".

Районні чиновники запевняють, що впораються з оздобленням за два місяці з моменту, як надійдуть гроші. Тож новий навчальний рік сподіваються розпочати у новому закладі. А цьогорічний останній дзвоник лунатиме ще у старій школі

Майя Гуменна, Михайло Антонюк, "5 канал"

Попередній матеріал
У Головному сервіс-центрі МВС розповіли, що далі буде з новими тестами для водіїв
Наступний матеріал
CБУ спростувала фейкові заяви терористів "ЛНР" про українські диверсійні групи