mil.gov.ua

"Ми вас дуже чекаємо": в Одесі двом полоненим морякам присвоїли офіцерські звання – репортаж

Курсанти Костишин і Головаш проходили військове стажування на захоплених катерах

26 випускників Інституту Військово-морських сил отримали лейтенантські погони та кортики. Серед них і 12-ро колишніх юних "нахімовців", які 2014-го заспівали гімн України в окупованому Севастополі на знак протесту проти збройної агресії Росії. Звання офіцера отримали і Владислав Костишин та Богдан Головаш. Це військовополоненні моряки, які перебувають у російських тюрмах. Погони вручили їхнім батькам. Як це було, журналіст "5 каналу" Ольга Дунська знає.

Серед тих, хто виконував в окупованому Севастополі в березні 2014-го гімн України, і Кирило Панков. Хлопець тоді вчився в училищі імені Нахімова. Після анексії Криму разом із 12-ма однокурсниками Кирило повернувся на материкову частину України. Продовжили навчання хлопці в Одесі. Нині отримують погони лейтенанта та морські кортики.

Кирило Панков, випускник Інституту військово-морських сил НУ"ОМА", каже: "Чому вони співають свій російський гімн на нашому плацу? Ми вийшли й заспівали свій. Я, як людина, яка народилася в Севастополі, розумів що виїжджаю з рідного дому й повернусь нескоро, але я сподіваюсь, ми повернемося". 

5 канал

Загалом, 2014 року з Севастопольської морської академії, до складу якої входило і училище, передислокувалися 107 курсантів і кожен четвертий викладач.

Один із викладачів університету Анатолій Хапов сказав: "Стосовно цього випуску за тих умов, коли вони переходили в Одесу, це відклалося на їх поведінці й свідомості, всі ці події, які сталися з цим випуском, дали можливість зрозуміти, хто в нас у ВМС є патріотом". 

5 канал

Урочистості відбуваються на плацу вишу. У шерензі – два вільних місця. Тут мали б стояти випускники Владислав Костишин та Богдан Головаш. Обидва відмінники навчання перебувають у московських в'язницях. Їх торік 25 листопада захопили російські агресори під час атаки на українські катери в Чорному морі.

Командувач ВМС України Ігор Воронченко каже: "Безпосередньо Владислав Костишин та Богдан Головаш – вони були на військовому стажуванні, щоб після випуску прийняти ці катери. Ми призначаємо на катери, десантні кораблі кращих випускників інституту".

Лейтенантські погони полонених моряків отримують їхні батьки. Кортики хлопці мають отримати у власні руки, тільки-но повернуться додому.

5 канал

Людмила Костишина, мати військовополоненого моряка Владислава Костишина, говорить: "Ми готувалися до цього випуску, дуже чекали його, в нас зовсім були інші плани. Сподіваємося, що скоро цей страшний сон закінчиться, дитина буде дома й буде служити своїй рідній Україні". 

Під час урочистостей мати полоненого Богдана Головаша зачитує лист сина. Його моряк написав своїм товаришам із московської в'язниці: "В четвер у Богдана був суд й він передав побажання для вас: душею і думками я з вами, з вірними товаришами і друзями. Несіть із гордістю свою форму, попутного вітру і 7 футів під кілем. І щасливого повернення додому з походів".  

Ярослава Головаш говорить: "У нас хлопці обрали професію військових, а мама військового не може бути слабкою, тому стараємося бути сильними, щоб й хлопці наші трималися". 

mil.gov.ua

На знак підтримки полонених однокурсників молоді лейтенанти влаштували флешмоб.

mil.gov.ua

"Хлопці, повертайтесь скоріше, ми вас дуже любимо й чекаємо", – каже випускник вишу Володимир Вербицький. 

Цього дня офіцерські погони отримали і майбутні зв'язківці, артилеристи та командири катерів.

Загалом навчання в Інституті військо-морських сил завершило 26 лейтенантів, невдовзі вони почнуть службу на катерах військового флоту в тому числі на фрегаті Гетьмані Сагайдачний.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Парламент Греції ратифікував протокол про вступ Македонії до НАТО
Наступний матеріал
Євробачення-2019: хто з півфіналістів пройшов до фіналу нацвідбору
Loading...

В ГУР МО розказали, скільки російських офіцерів вже взяли участь у війні проти України

Окупанти в Криму провели обшук у проукраїнського активіста: що шукали

На Донбасі знову фіксують ознаки використання окупантами лазерної зброї – штаб ООС

У Білій Церкві під час виступу Тимошенко у натовп кинули димові шашки – подробиці

Автомобільна оборудка: у Харкові фірма з доставки і розмитнення іномарок зникла з грошима клієнтів

У Криму окупаційна влада хоче закрити головний храм ПЦУ