В порту Миколаєва вилучили арсенал російської зброї
В порту Миколаєва вилучили арсенал російської зброї 5 канал

Можна створити цілий дивізіон: в порту Миколаєва слідчі вилучили арсенал російської зброї

Читайте по-русски
За даними правоохоронців, на складах морського порту ще залишається російське контрабандне озброєння та запчастини до військової техніки

36 ракет класу "земля-повітря", обладнання для систем протиповітряної оборони, вибухівка, міни та гранатомети. На таку знахідку натрапили слідчі військової прокуратури та СБУ на території морського порту "Ольвія" у Миколаєві.

За даними правоохоронців, цю зброю та боєприпаси російського виробництва в Україну ще у 2007-му завезла філія "Рособоронекспорту". Як з'ясували слідчі – за підробленими документами.

У 2014-му російська філія припинила роботу в Україні. Увесь цей час зброя пролежала на одному з опломбованих складів морського порту. Щоб отримати доступ до арсеналу, слідчі в суді довели необхідність обшуків на території порту.

Коли отримали санкцію та дісталися зброї, то були здивовані, адже за документами на складі мали зберігатися лише системи протиповітряної оборони. Одна з версій, яку нині розглядає слідство – вибухівка, міни та гранатомети тримали в Миколаєві, щоб озброїти незаконні формування. Увесь знайдений арсенал вилучили.

За даними правоохоронців, на складах морського порту ще залишається російське контрабандне озброєння та запчастини до військової техніки. Знайдений протиповітряний комплекс і 36 зенітних ракет вже передали на озброєння українським військовим.

"Я хочу наголосити, що це сучасний, модернізований зенітно-ракетний комплекс. До цього на озброєнні України такого комплексу ще не було. Завдяки зазначеному комплексу можна створити цілий дивізіон в лавах ЗСУ", – заявив прокурор відділу Головної військової прокуратури ГПУ Максим Комарницький.

Як повідомляв 5.UA, Державна прикордонна служба України в районі бойових дій виявила ознаки застосування російськими військовими забороненої лазерної зброї спеціального призначення з окупованої території. 

Попередній матеріал
ДБР допитало міністра внутрішніх справ часів Януковича
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Магда, Голобуцький, Рейтерович та Капранов
Loading...