Акція моряків
Акція моряків 24tv.ua

"Моряк – не банкомат!": в Україні пройшла акція протесту через хабарі агентам-посередникам

Читайте по-русски
Моряки виходили в Одесі, Ізмаїлі, Маріуполі та Києві

Ще один всеукраїнський протест улаштували моряки в Одесі, Ізмаїлі, Маріуполі та Києві. Кажуть, що втомилися від практики, коли, щоби зібрати документи для виходу в рейс –паспорт, кваліфікаційні сертифікати та дипломи – треба сплатити хабаря через агента. Кажуть: суми сягають кількох тисяч доларів. Кореспонденти "5 каналу" вислухали протестувальників, як і те, що на це відповідають урядники.

Під гасла "Моряк – не банкомат" і "Бій корупції" електромеханіки, судноводії, одеські моряки перекривають рух трасою Одеса – Київ. Павло ходить у море вже 10 років, однак останні півтора – отримати необхідні документи, каже, самостійно – неможливо.

"Вони зробили так званих агентів, через яких тільки можна отримати сертифікати, робити робочий диплом, якщо приходиш у тренажерний центр і кажеш, можна записатися на отримання сертифікатів на проходження курсів, вони говорять, у нас немає місць, але тут же знаходиться посередник, який зробить за 2-3 дні, але це коштує грошей", – каже моряк Павло Чернієнко.

Самостійно скласти іспити для підтвердження або підвищення кваліфікації також неможливо. Посередники називають ціни в доларах – сумарно 5-6 тисяч доларів.

До акції долучилися близько двох сотень моряків. Поліцейські ж, аби уникнути заторів, пустили автівки в об'їзд. Мітингувальники вимагають зустрічі з керівництвом області.

"Всі члени державної кваліфікаційної комісії є хабарниками, вони поставлені Мінінфраструктури", – каже організаторка протесту Христина Король.

Та відреагували на пікет лише міські депутати. Ще рік тому, кажуть, пропонували оформлення документів моряка і сертифікацію запровадити в центрах адмінпослуг. Таким чином хочуть уникнути корупції та агентів.

"Я як депутат Одеської міської ради маю переписку з Міністерством інфраструктури, з морською адміністрацією з приводу того, щоб у нас запрацював центр адміністративних послуг, але, на жаль, це відписки", – сказала депутатка Одеської міськради Ольга Іваницька.

Блокували трасу мітингувальники протягом години, однак за цей час ані очільник області, ані представники морських портів до них не приїхали, тож обурені моряки вирішили самостійно поїхати до обласної адміністрації.

А от у сервісному центрі, де й оформлюють документи для роботи моряків – усі звинувачення відкидають і кажуть: навпаки, з агентами ніколи не співпрацювали, жодних затримань із документами немає й коштують вони – у гривні.

Долучилися до акції протесту моряки в Ізмаїлі, Маріуполі та Києві. Аби уникнути бюрократії та корупції, вимагають запровадити в Україні міжнародні правила отримання документів. Та в Мінінфраструктури всі звинувачення щодо агентів-посередників відкидають.

"Такого поняття – агенти-посередники в законодавстві не існує. Ми спілкуємося, випрацьовуємо необхідний юридичний механізм, що дозволить нівелювати корупційні прояви", – сказав керівник директорату морського транспорту Мінінфраструктури Ярослав Ілясевич.

Однак просто в холі Міністерства інфраструктури учасники акції показово телефонують агентам, на камеру намагаються оформити документи для рейсу.

Тим часом одеським морякам вдалося докричатися до чільників області. Ті пообіцяли надіслати листа президентові.

Якщо ж мітингувальників не почують – ті готові звертатися до міжнародної морської організації при ООН.

Ольга Дунська, Олена Рибінська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Дубінський відмовився вийти із фракції на прохання Зеленського – ЗМІ
Наступний матеріал
Депутати від "Слуги народу" збираються на засідання фракції: Дубінський прийшов з адвокатом (оновлено)
Loading...

Знайдено тіло третього загиблого моряка із затонулого судна Arvin – МЗС

Командир корабля берегової охорони Туреччини розповів, як рятували українських моряків

Судно затонуло за 5 хвилин: врятовані моряки розповіли подробиці аварії поблизу узбережжя Туреччини

До пошуків моряків затонулого судна біля Туреччини залучили два гелікоптери

В Україну повернулися моряки, яких більш ніж 4 роки утримували в Лівії – фото

В Україну повертаються моряки, яких кілька років утримували у Лівії