Олександр Солонтай
Олександр Солонтай 5 канал

Місцеві вибори в ОРДЛО найближчим часом відбутися не можуть – Солонтай

Читайте по-русски
Навіть за умови успішної операції зі звільнення цих територій відроджувати місцеве самоврядування там поки не можна, вважає експерт

На території ОРДЛО проводити місцеві вибори значно небезпечніше, ніж на підконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей, вважає експерт з політики та місцевого розвитку Олександр Солонтай. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

Солонтай наголосив, що в Золотому, Сєверодонецьку, Лисичанську вибори не проводили, бо ті території назвали небезпечними.

"Можна довго дискутувати щодо того, безпечно чи небезпечно, але на окупованих територіях точно більш небезпечно, ніж на цих територіях, про які ми говоримо. Не порівняти просто", – сказав експерт.

"Ті території дуже небезпечні. Якщо ми зараз в Україні не проводимо вибори на тих територіях, по яких їздять українські потяги, де працюють українські телеканали, ходить поліція, розташовані військові частини, то навіть не бачу сенсу що-небудь говорити про ті території", – вважає Солонтай.

"Як декларацію я повністю сприймаю повернення тих територій і порушення там теми місцевого самоврядування. Але навіть коли ми звільнимо окуповані території Донецької та Луганської областей, спочатку туди зайдуть військово-цивільні адміністрації", – наголосив експерт.

"Потім відбудуться підключення всіх тих громад, всіх тих структур, людей назад до українських реєстрів, податкових, казначейств, правоохоронної, судової системи. Лише після цього будуть умови, щоб починати відроджувати місцеве самоврядування", – додав він.

"Станом на зараз, навіть за умови високоякісної, успішної дипломатичної операції зі звільнення Донецької та Луганської областей, місцеві вибори там найближчим часом відбутися не можуть", – підсумував Солонтай.

Нагадаємо, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що припинення збройного конфлікту і повна демілітаризація на сході на початку наступного року дадуть змогу провести на непідконтрольних територіях місцеві вибори вже 31 березня.

Попередній матеріал
Британський військовий експерт про справу вбивства Шеремета: "Немає прямих доказів провини Антоненка"
Наступний матеріал
Степанов заявив, що "карантин вихідного дня" потрібно запроваджувати з найближчих суботи-неділі
Loading...