Золотоноша
Золотоноша 5 канал

Місто без білбордів: як у Золотоноші позбувалися старих конструкцій та що буде на їхньому місці

Читайте по-русски
Ідея прибрати з вулиць Золотоноші рекламні щити з'явилася 10 років тому

Місто без білбордів: у Золотоноші на Черкащині демонтували майже всі рекламні щити. Це зробили для того, щоби вони не псували вигляд населеного пункту й не становили загрозу під час негоди. Нині там лишився один рекламний щит. Його встигла побачити журналістка "5-го" Яна Лимаренко.

Гігантські рекламні щити майже зникли з вулиць Золотоноші. За останні місяці від них залишилися лише фундаменти. Головний місцевий архітектор каже: вони псували вигляд Золотоноші та відволікали водіїв за кермом.

"Тому, що сам білборд він має велику плоскість, велику парусність і при великих поривах вітру – це переш – безпека, щоб він не впав. Скажемо так, у нас ще ж і природа міняється, у нас раніше не було таких вітрів літом, таких перепадів, у нас раніше дахи не літали", – пояснює головний архітектор міста Ігор Веснін.

Містяни підтримали таку ідею, адже раніше, кажуть, із жахом проходили повз них у вітряну погоду.

"Коли вітер великий, то інколи страшно, тому що були випадки, коли вони падали, тим паче білборди не нові, вся конструкція вже хитка дуже", – розповідає місцева жителька Тетяна Комишна.

Ідея прибрати з вулиць Золотоноші рекламні щити з'явилася 10 років тому. На той час у місті їх було більш як 3 десятки. Спочатку знесли незаконні, а потім вирішили позбутися і решти: після того, як спливав термін угоди між власником білборда та міськрадою. Угоду не продовжували, а підприємця змушували демонтувати конструкцію. Утім із цим погодилися не всі власники щитів.

"Приходилося і в суди звертатися, приходили і смішні листи-звернення, що один білборд, виявляється, надає роботу в місті Золотоноша кільком десяткам громадян, і це якщо ми знесемо цей білборд – то буде соціальне збурення", – каже міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

На заміну старим білбордам на їхньому місці встановлюють сучасні сіті-лайти. Вони компактні та не несуть небезпеки для містян.

Підприємець Сергій Марченко вже встиг установити півтора десятки сіті-лайтів у Золотоноші, більшість із них на місцях старих щитів. Чоловік каже: на відміну від останніх – такі конструкції безпечні й мають сучасніший вигляд.

"Є сіті-лайти, є скроли, є світлові там певні вивіски, є ряд ідей, ініціатив, а оці от дерева з білбордами – ну це таке", – міркує підприємець.

Останній рекламний щит демонтують улітку, коли спливе термін договору між його власником і міською владою. Після цього Золотоноша стане офіційно містом без білбордів.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, 5 "канал"

Попередній матеріал
"Імітує дотик людських рук": у "Слузі народу" знайшли спосіб підманути сенсорну кнопку
Наступний матеріал
Брифінг адвокатів Петра Порошенка – Іллі Новікова та Ігоря Голованя
Loading...

У Черкасах забудовник демонтував частину історичної будівлі, щоб звести багатоповерхівку

В Україні зробили перше щеплення вакциною від COVID-19 лікарю-реаніматологу на Черкащині

Як пройшли перегони на засніженій дорозі у Черкасах – сюжет

На Черкащині п'яні чоловіки жорстоко побили двох поліцейських на службі – що відомо

Дівчат з Умані, які вчора наковталися таблеток, виписують із лікарні

На Черкащині дві школярки наковталися ліків та потрапили до лікарні