За 9 років Закарпаття отримало від Угорщини щонайменше 115 млн євро
За 9 років Закарпаття отримало від Угорщини щонайменше 115 млн євро radiosvoboda.org

Мільярди для Закарпаття: як угорський уряд роками коштом грантів нарощує вплив в Україні – "Схеми"

Читайте по-русски
За дев'ять років Закарпаття отримало від Угорщини щонайменше 115 млн євро

Уряд Угорщини роками систематично фінансує Закарпаття, вкладаючи в регіон мільярди гривень і нарощуючи вплив в Україні. Про це повідомляють "Схеми".

Журналісти-розслідувачі проаналізували базу даних, яка містить детальну інформацію про розподіл угорської допомоги через один із основних державних фондів – імені Бетлена Габора – за період з 2011 по 2020 роки і виявили, що загалом через цей фонд переважно закарпатські угорці отримали понад 3 мільярди гривень у вигляді грантів.

Доступ до бази даних надали Сербський центр журналістських розслідувань та словацький імені Яна Куцяка, запросивши "Схеми" до співпраці. У межах проєкту "Hungarian money: вплив Орбана" журналісти-розслідувачі зі Словаччини, Хорватії, Румунії, Сербії та Словенії опублікували дослідження про мотиви фінансової політики угорського уряду, очолюваного прем'єр-міністром Віктором Орбаном, і його вплив у сусідніх до Угорщини країнах.

Так, у розслідуванні мовиться, що гранти розподіляли за різними напрямками і надходили як окремим людям, так і організаціям. Так, за 10 років закарпатські парафії отримали з фонду майже 22 мільйони євро.

Також уряд Угорщини доплачує соціальним працівникам, серед яких вчителі, медики та бібліотекарі, які володіють угорською мовою.

Тільки на розвиток культури в Закарпатті від угорського фонду за останні 10 років надійшло щонайменше 2,5 мільйони євро. З нього фінансуються також угорськомовні газети або видання на угорську тематику, які напряму отримали щонайменше 187 тисяч євро.

Найбільшу суму угорських грантів – 34 мільйони євро – отримав Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці в місті Берегове. 

Найбільше фінансування з Угорщини Закарпаття отримало 2017-го та 2019-го.

"Це може бути і збігом обставин, але 2019-й – це рік парламентських виборів в Україні", – мовиться в розслідуванні.

Опитані "Схемами" експерти припускають, що таким чином уряд сусідньої країни може здійснювати вплив на погляди закарпатських угорців і політичне життя регіону.

Читайте також: "Кажіть на камеру, що "вєнгри" наші друзі": одіозний "слуга" Тищенко осоромився на Закарпатті

Попередній матеріал
Шторм "Ельза" дістався до Нью-Йорка: затоплені станції метро, вулиці перетворились на річки
Наступний матеріал
Острів Бірючий: чому унікальний екопарк, попри обіцянки ОП, досі недоступний для відвідувачів
Loading...