Пожежа на Луганщині
Пожежа на Луганщині 5 канал / Час. Підсумки тижня

Масштабні пожежі на Луганщині: чи отримають постраждалі компенсації – сюжет

Читайте по-русски
Понад 400 будинків у Луганській області згоріли вщент

Гроші для виплати компенсацій постраждалим від лісових пожеж на Луганщині – вже надійшли до військово-цивільної адміністрації Сєверодонецька. Чільник адміністрації повідомив "5 каналу" – днями допомогу виплатять першим 14 сім'ям. Загалом, суми до трьохсот тисяч гривень мають отримати майже пів тисячі сімей. Проте самі погорільці грошей ще не бачили. Вікторія Ковальова дізнавалася, як виживають найбільш вразливі – родини з дітьми, які мають особливі потреби.

Родина Семиряжків у ніч проти 1 жовтня втратила все, що мала. Без даху над головою залишилася Наталя з чоловіком і 10-річним Артемом. Опікуються ним вони з перших днів життя хлопчика. Дитина має особливі потреби.

"Він плаче, розумієте! Плаче і говорить – я хочу додому", – каже мешканка Сиротиного Наталя Семиряжко.

Родина не гаяла часу, тож відновлювати будинок розпочали, поки він іще тлів.

Будують власноруч, майже всі матеріали купують власним коштом.

"У нас держава нібито допомагає, але за свої гроші підводили світло – 1200. Водоканал нібито обіцяє, 2 тижні пройшло, зараз пройдемо в будинок, подивіться. Вода капає. Ніхто не приїжджає", – каже Наталя Семиряжко.

Семиряжки – перші з погорільців, які спромоглися звести стіни і перекрити дах. Від волонтерів отримали пральну машину і телевізор. В Сєверодонецькому центрі координації допомоги погорільцям кажуть, що за місяць після пожежі люди потребують не речей першої потреби, а допомоги з відновленням житла.

"Зараз вони приходять, просять волонтерів, щоб розбирати завали і, звичайно, просять будматеріали", – розповідає волонтерка Зоя Драбинкина.

Семиряжки вже другу добу ночують удома. А от родині Ірини Олексієвої місцева влада пообіцяла надати тимчасове житло. Та віз і нині там. День пожежі Ірина згадує з жахом. Вона є опікуном неповнолітніх онуків. Старша з них – Марійка – має складну форму ДЦП.

"Ваня швидко витягнув візочок з Машею і побіг. Я поки відпустила собак, поки захопила сумку з документами, пачку памперсів. Дід залишився вдома, кажу, давай! Збирайся потихеньку", – зазначає Ірина Олексієва.

14-річному Іванові вдалося врятувати сестру від вогню, та її інвалідний візочок згорів. Згодом візок Марійці придбали небайдужі. Тепер дівчинці потрібна реабілітація. Нині родина мешкає у знайомих.

"Дитина з інвалідністю не сидить і не чекає, що завтра все згорить, і її треба буде кудись везти. Ці дві ситуації, вони дуже складні, тому що сім'ї у кризовому стані", – пояснює волонтерка Катерина.

Скільки саме людей з інвалідністю постраждали від пожежі, у Сєверодонецькій військово-цивільній адміністрації не кажуть. Обіцяють: погорільці отримають обіцяну допомогу – по 300 тисяч гривень за втрачений будинок.

"Кошти з резервного фонду надійшли вже до ВЦА міста Сєверодонецьк і спрямовані до управління соціального захисту, який безпосередньо виплачуватиме цю допомогу. Сьогодні пройшла комісія, яка розглянула 14 пакетів документів. І десь у середу-четвер ці кошти почнуть надходити на рахунки постраждалим", – заявив голова Сєверодонецької військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк.

Пожежа на Луганщині пошкодила майже 6 сотень домівок. З них понад 4 сотні – згоріли вщент.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Дайте нам спокій": підприємці вийшли на мітинг до ОП – чого вимагають
Наступний матеріал
На захист української мови вийшли близько сотні активістів у Харкові – що відомо
Loading...
"Пожежа під землею": рятувальники другий тиждень приборкують тління торф'яників на Черкащині – сюжет

"Пожежа під землею": рятувальники другий тиждень приборкують тління торф'яників на Черкащині – сюжет

Українські науковці створили систему моніторингу пожеж – як це працює

Українські науковці створили систему моніторингу пожеж – як це працює

У Харкові на ходу загорівся трамвай із пасажирами – відео

У Харкові на ходу загорівся трамвай із пасажирами – відео

Під Києвом на підприємстві з утилізації хімічних речовин спалахнула пожежа: є потерпілі

Під Києвом на підприємстві з утилізації хімічних речовин спалахнула пожежа: є потерпілі

В Австралії після нищівних пожеж коали повертаються до рідних лісів

В Австралії після нищівних пожеж коали повертаються до рідних лісів

У столиці під час руху спалахнула вантажівка – відео

У столиці під час руху спалахнула вантажівка – відео