Українські науковці створили систему моніторингу пожеж – як це працює

Система моніторингу пожеж nas.gov.ua
Система моніторингу виявляє і класифікує потенційно небезпечні пожежі на лісові, які становлять особливу небезпеку, та інші, які також можуть становити загрозу

В Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України розробили систему, яка автоматично моніторитиме викиди тепла та виявлятиме потенційно небезпечні пожежі на території України. Система працює на основі даних, зібраних супутниками Землі, які розташовані на геостаціонарній орбіті. Про це повідомляє прес-служба Національної академії наук України.

У НАН пояснюють: "Орієнтовно щогодини (з 01:00 до 08:00 і з 12:00 до 18:00) система формує оперативні повідомлення про виявлені нові теплові аномалії (ділянки поверхні з температурою, істотно вищою за номінальну)".

Система здійснює класифікацію виявлених викидів тепла за такими характеристиками:

  • час фіксації викидів тепла супутниками;
  • матеріал горіння;
  • сумарна потужність випромінювання тепла в напрямі супутника;
  • населений пункт, найближчий до центру пожежі.

Зібрану інформацію система надає в картографічному вигляді, формуючи карту викидів тепла.

Система моніторингу пожеж
Система моніторингу пожежnas.gov.ua

Отже, система моніторингу виявляє і класифікує потенційно небезпечні пожежі на лісові, які становлять особливу небезпеку, та інші, які також можуть становити загрозу. У разі виявлення таких ділянок для їх аналізу створюються космофотокарти відповідної території збільшеного масштабу.

За даними НАН, оперативні повідомлення передаються фахівцям ДСНС України. Для їх перегляду можна використовувати будь-який гаджет, у тому числі і смартфон.

Нагадаємо, наприкінці вересня – на початку жовтня 2020 року схід України постраждав від пожеж. Так, 30 вересня 2020 року на Луганщині виникла лісова пожежа. У прифронтовій зоні горять ліси, полум'я охопило майже 10 тис. га території, виникло 146 лісових пожеж. Пожежа розпочалася із займання сухої трави та лісової підстилки біля села Муратове та селища Трьохізбенка. Через лісові пожежі довелося закрити КПВВ "Станиця Луганська". Вогонь охопив конструкції пропускного пункту, кілька вулиць селища та дістався замінованого узбіччя дороги біля цього КПВВ, через що почалася детонація вибухових пристроїв. 

У МВС підтвердили факт підпалів окупантами

Попередній матеріал
У США завершили будівництво космічного корабля Ілона Маска Starship SN8: який вигляд має та коли перший політ
Наступний матеріал
У "зеленій" зоні лише два райони з усієї України: як оновили карантинний розподіл
Loading...