Відновлена електрика, регулярно підвозять воду та гуманітарну допомогу мешканцям Травневого – цей населений пункт був звільнений від окупації лише наприкінці минулого року. Але там досі немає жодного магазину, натомість є регулярні обстріли з боку бойовиків. А останніми днями значно активізувалися снайпери.
За кілька кілометрів від Травневого ворожі снаряди розриваються навіть вдень. Місцеві на це не звертають уваги – поспішають за гуманітаркою. Виживають мешканці Травневого за рахунок армійців і гуманітарної допомоги, яку їм привозять кілька разів на тиждень. Жодного магазину в населеному пункті немає.
Попри труднощі мешканці залишати власні оселі не збираються. Кажуть, з поверненням села під контроль Києва тут вже відновили електропостачання, регулярно підвозять воду. "Я тут вже майже 10 років живу. Куди мені їхати? В мене тут господарство, у мене тут все. Те саме і всі люди з села – куди нам і навіщо їхати? Ми у себе вдома", – запевняє мешканка Травневого Валентина.
За крайньою вулицею села – позиції української армії. Шлях туди небезпечний. За кількасот метрів від них – укріплення ворога. У певний момент армійці радять пришвидшитися, бо ці 200 метрів прострілюються снайпером. В останній тиждень саме снайпери найбільше турбують захисників Травневого.
"Особливо розслаблятися не доводиться. Снайпери працюють десь з відстані метрів 400-600. Іноді вночі підповзають до 200 метрів", – розповідає армієць Михайло. Днями одного з бійців було поранено. Першими на допомогу прийшли військові медики.
"Надаємо першу допомогу нашим героїчним бійцям. Рюкзачок – це повністю наша похідна "больничка". Повністю укомплектована ліками", – показує військовослужбовець Олександр. Віталій згадує: "Куля пройшла через руку, попала у бронежилет. Він захистив, куля зрикошетила. Бронежилет його врятував, якби не було – був би "двохсотий".
Армійці вирахували, у лавах снайперських підрозділів ворога служать кадрові російські військові. "Із Росії приїжджають спеціально навчені снайпери. І є загони такі, що посерйозніше місцевих. Є і місцеві, теж там воюють", – Богдан родом із Волновахи, але до окупації мешкав у Донецьку. Боєць запевняє, на поверненні Травневого та сусіднього Гладосового армія не зупиниться. Чекає лише наказу.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
"Випалена земля": відверті фото вщент зруйнованих терористами Пісків – ФОТО











