Петро Порошенко
Петро Порошенко винница.com.ua

Лікарі та педагоги передусім: ІФА-тести від Порошенка у Вінниці зробили майже 1300 людям, антитіла знайшли у 31

Читайте по-русски
Виявили двох вихователів дитсадків із безсимптомним перебігом хвороби

У Вінницькому міському лікувально-діагностичному центрі завдяки високоточним ІФА-тестам для визначення антитіл до коронавірусу проведено 1264 дослідження. Ці тести виробництва швейцарської фірми Roche передав п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко. У 31 людини вже виявлені антитіла до COVID–19, наразі обстежують ще 400 осіб. Про це повідомляє видання "Вінницькі новини" із посиланням на головлікаря центру Дмитра Фостаковського.

"Насамперед було вирішено провести дослідження вихователям дитячих садків, котрі з 2 червня почали працювати після послаблення карантину. Паралельно проводяться дослідження медикам як районних, так і обласних лікарень", – зауважив головний лікар.

Як стало відомо, минулого тижня завдяки першій пробній партії тестів у Вінниці одразу ж виявили двох вихователів дитсадків із безсимптомним перебігом хвороби. Заступник головного лікаря центру Петро Гранківський розповів про ситуацію: "З тих майже 300 пацієнтів, які ми вже обстежили, виявили 2 випадки позитивних. Інформацію про цих пацієнтів було зразу ж передано лікарям сімейної медицини, які далі вже займаються їхньою самоізоляцією".

"Ми передали першу пробну партію – 2 упаковки тестів для того, щоб не втрачати жодного дня. Бо ПЛР-лабораторія на сьогодні може робити в Вінниці не більше ніж 400 тестів за 24 години роботи. Лабораторія діагностичного центру може робити за 6, навіть за 5 годин ті самі 400 тестів. Тобто теоретично ми можемо робити тисячу тестів на добу. Це – більше можливостей. І друга позиція – ми виявляємо безсимптомних пацієнтів. Тобто хворий є носієм коронавірусу, але сам він цього не відчуває, і без його провини відбуваються ці речі. Якби цього тестування не було, то вони б і далі розповсюджували, бо жодних симптомів не відчували. Прізвищ ми не називаємо, але це – вихователі дитячих садків. Після послаблення карантину ми зможемо гарантовано захистити від розповсюдження коронавірусу за допомогою лабораторії нашого Вінницького центру", – наголосив Петро Порошенко.

У Вінницю п'ятий президент передав 5 тисяч ІФА-тестів. Медичні працівники та педагоги Вінниччини проходять тестування безкоштовно. Як відомо, Фонд Порошенка завіз в Україну 31 тисячу ІФА-тестів виробництва швейцарської компанії Roche для визначення антитіл до коронавірусу, щоб передати їх у регіони України.

Попередній матеріал
Венедіктова назвала основну версію смерті нардепа групи "Довіра" Давиденка
Наступний матеріал
МЗС зроблять повністю доступним для маломобільних груп населення
Loading...