Лікарі не давали шансів на життя, та у нього були інші плани. У Львові поставили на ноги військового з уламковим пораненням головного мозку. Він був паралізований та втратив мовлення. Та після низки операцій та декількох місяців реабілітації тяжкий пацієнт почав повертатися до звичного життя. Ділиться воєнними історіями із рідними та виходить на прогулянки. Про нестримну жагу до життя – дивіться далі у сюжеті "5 каналу".
З початком повномасштабного вторгнення 28-річний Роман Ковалюк залишив професію кухаря та встав на захист України. Воював на Донеччині. Пів року тому під час бойового чергування товариш військового наступив на ворожу міну і загинув на місці, а Роман, що був поруч, зазнав численних поранень.
"Він загинув, я залишився живий, я нічого не пам'ятаю, просто пригадую, як я впав, і все, був шум у вухах серйозний, я навіть не міг думати за нього", – поділився військовослужбовець ЗСУ Роман Ковалюк.
Читайте також: "Мама казала – моя дитина вся в крові": як медики рятують тих, хто дивом вижив під час атаки у Підгородному.
Один з уламків міни застряг у лівій півкулі мозку. Хлопця врятували побратими, які вирушили на пошуки товаришів після того, як із ними зник зв’язок.
"Я не одразу зрозумів, що це вони, я спершу думав, що це москалі, у мене на такий випадок була граната, але я почув свого побратима і це мені врятувало життя", – додав Роман.
Побратими доправили пораненого до Дніпра, де хірурги видалили уламки міни та численні уламки кісток. Ще деякий час Роман перебував у столичній лікарні на штучній вентиляції легень. Лікарі казали – шансів вижити мало. Та невдовзі Роман прийшов до тями, хоча і був паралізований. Згодом його перевезли до Львова у новітній центр "Незламні".
"Відпрацьовували більш самостійне присідання на крісло колісне і на ліжко, щоб його мамі було легше за ним доглядати, відновлювали стояння і по мірі можливості почали відновлювати ходьбу", – розповів фізичний терапевт Центру "Незламні" Денис Дмитрів.
Дивіться також відео: У москву хай би прилетіло! Щоб відчули, як ми виживаємо! Прифронтові міста. Невигадані історії.
За декілька місяців тяжкої та болісної реабілітації хлопець встав на власні ноги, наново навчився ходити та говорити.
"Є успіхи я спочатку не міг навіть говорити, у мене повністю права сторона була паралізована, про те, щоб ходити навіть не йшла мова, то зараз я вже говорю, функціонує нога і рука", – сказав пацієнт.
Роман поступово іде на поправку. За день може пройти до двох кілометрів. Лікарі приголомшені результатом та переконані, найперше, що мотивує хлопця – жага до життя.
Анастасія Ярмоловська, Львів, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Неможливо дивитися без сліз: фоторепортаж із стабілізаційного пункту на Бахмутському напрямку

























