Курси діджиталізації
Курси діджиталізації 5 канал

Курси діджиталізації: на Черкащині пенсіонерів навчають користуватися ґаджетами та інтернетом

Читайте по-русски
Навіть, маючи власний смартфон, більшість зрілих учнів не наважувалися його вмикати

Пенсіонери Золотоноші знову за шкільними партами. Але замість книжок – у руках ґаджети. У класі гамірно: хтось запитує поради вчителя, а хтось підглядає у телефон сусіда.

79-річна учениця Надія нещодавно лише дивувалася тим, як вправно користуються смартфоном її онуки. А коли їй подарували ґаджет – деякий час навіть боялася брати його до рук.

"Мобільніком я володію – ще місяця немає, мені подарили. Технічний прогрес з такою швидкістю – ми у свій час усе вміли, що той момент вимагав, а зараз треба не відставати", – каже відвідувачка курсів Надія Здовбицька.

Навіть, маючи власний смартфон, більшість зрілих учнів не наважувалися його вмикати. А про застосунки телефону, які спрощують життя і полегшують сплату комунальних послуг - пенсіонери взагалі не мали уявлення.

"Я вже трошки клацаю – то вже без страха. Приват24 хочу научится, смс хочу відправляти навчитися", – розповідає Марія Назаренко.научится,

Курс розрахований на 5 занять, за цей час слухачів навчать користуватися державними застосунками, новинними порталами та навігацією сайтами держустанов. Учителька інформатики, яка розробила курси, каже, пенсіонери навчаються незгірше за її учнів у школі.

Курси діджиталізації
Курси діджиталізації5 канал

"Я б не сказала, що складніше, їм страшніше розуміти, робити щось++приходять раніше, якщо є якісь запитання – записують з дому, що вони б хотіли дізнатися – і все, що розповідаю пишуть, конспектують, пробують", – каже викладачка Валентина Заїка.

Навчати пенсіонерів вирішили у міськраді Золотоноші, коли пенсіонерка попросила міського голову сплатити комунальні рахунки через телефон. Невдовзі ще одна звернулася з таким самим проханням – відтак вирішили негайно розробляти курси.

"Сьогодні говорять про те, що скоро ми відмовимось взагалі від документообігу паперового, ми дуже боїмося того, що люди старшого віку залишаться за межею, що вони не зможуть корисутватися повною мірою послугами, саме тому вирішено створити для них курси діджиталізації", – розповідає заступниця міського голови Золотоноші Мар'яна Ніщенко.

Курси діджиталізації
Курси діджиталізації5 канал

На перше заняття прийшли лише півтора десятка містян, на друге – майже втричі більше. Якщо охочих більшатиме - у міськраді планують створити додаткову групу і зроблять курси постійними.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
З волонтером і колишнім військовослужбовцем Олегом Котенком попрощалися в Житомирі
Loading...

Через скандал із "плівками Гончарука" охорона Разумкова заборонила приходити до нього з телефонами

Володимир Зеленський телефонував Макрону: про що говорили

Меркель зателефонувала Зеленському: про що говорили

Портнов vs Божко: голова АП Януковича мститься прокурору, "який його навіть не посадив"

На Банковій загубили стенограму розмови Зеленського з Трампом

Стосувалася України: Трамп мав розмову з іноземним лідером, яка викликала тривогу в розвідки – WP