mvs.gov.ua

На Житомирщині вирішили, як врегулювати видобуток бурштину

На Житомирщині створили спеціальне КП "Надра Житомирщини", статутний капітал якого наразі становить 150 тис. грн

На Житомирщині створили комунальне підприємство "Надра Житомирщини", яке спеціалізуватиметься, зокрема, і на оперативному врегулюванні ситуації із бурштином. Про це зазначив голова облдержадміністрації Ігор Гундич у коментарі після 11 сесії обласної ради, яка відбулась 25 травня, повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

"Сьогодні рішенням сесії обласної ради ми утворили комунальне підприємство "Надра Житомирщини", яке займатиметься розробкою родовищ та видобуванням сировини, піску, торфу, дорогоцінного і напівдорогоцінного каміння, у тому числі бурштину. Лише після створення комунального підприємства та роботи приватних підприємств за необхідними спецдозволами область матиме надходження до бюджету, робочі місця, легальне залучення до цього процесу населення, і врешті – регульований видобуток, а не варварські методи", – зазначив Гундич.

Рішенням сесії затверджується статут КП "Надра Житомирщини" та формується статутний капітал у розмірі 150 тис. грн. Також депутати погодили надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Екологічні технології та будівництво" з метою видобування бурштину.

Окрім цього, голова ОДА акцентував увагу на тому, що легалізація видобутку бурштину можлива лише тоді, коли цим питанням займатимуться і державні, і комунальні, і приватні підприємства.

Зазначено, що підприємство "Надра Житомирщини" займатиметься видобувною, геологорозвідувальною, виробничою, торговельною та будь-якою іншою господарською та підприємницькою діяльністю, що не суперечить чинному законодавству України; добуванням, переробкою піску, піщано-гравійної, цегельно-черепичної сировини, торфу та інших нерудних корисних копалин, виготовленням і реалізацією продукції на їхньої основі; виробництвом та реалізацією будівельних матеріалів, вапна, гіпсових сумішей, буто-щебеневої продукції, залізобетонних виробів тощо; розробленням родовищ корисних копалин місцевого та загальнодержавного значення; видобуванням дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, у т.ч. бурштину та ін.

Як повідомляв 5.UA, митники Угорщини затримали в транспорті, який виїхав з України, контрабанду – 125002 пачок сигарет та 916 кілограмів бурштину-сирцю.

Попередній матеріал
Терорист-смертник планував атаку в Манчестері близько року – The Times
Наступний матеріал
Світові проблеми та політичний маскарад: на Сицилії стартує саміт G7
Loading...

День Героїв України: у Житомирі пройшла масштабна хода

У 2016 році в світі з'явилося понад 31 млн внутрішніх біженців

"Парад" техніки і бойових вмінь: У Житомирі відзначили другу річницю створення навчального центру ВДВ – відео

На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ спробували себе в ролі командира розрахунку та навідника міномету – відео

Начальник управління ДФС Житомира вимагав принести хабар у виданні "Вісника податкової служби"

Високопосадовець ДФС Житомира отримав хабар у "Віснику податкової служби" – фотогалерея