5 канал

"Комісар Рекс": як на Львівщині чотирилапі копи змагаються за першість

На Львівщині стартували змагання із багатоборства кінологів та їхніх собак

Протягом трьох днів учасники з усієї країни продемонструють загальну та спеціальну підготовку службових собак, аби зрештою вибороти першість Національної гвардії.

Перешкоди професійно долає німецька вівчарка Кент. Для службової собаки такі завдання – звична справа. Пес неодноразово брав участь у змаганнях. Вже вісім років його наставник – військовослужбовець Нацгвардії Андрій Соболь.

"Назвав його "Кентом" тому, що він дійсно справжній друг, бойовий товариш, з яким не хочеться розставатися. Бували такі випадки, що я хвилююся, а собака вдома теж не їсть. Батько дзвонить і каже: "Ти там не хвилюйся сильно, бо собака не харчується", – розповідає боєць НГУ Андрій Соболь.

А ось для Арона це перші змагання. Службових навичок у пса ще не так багато.

"Найкраще вдається нам загальний курс дресирування з слухняності. Команди сидіти, лежати, стояти, до мене, поруч. Займалися пошуком гільзи, шукали речі", – розповідає військовий Володимир Крамар.

Продемонструвати майстерність у змаганнях з багатоборства з'їхалися 19 кінологів разом зі своїми вихованцями – німецькими вівчарками. Змагання підсумує річну роботу кінолога і його чотирилапого напарника. Щоб показати чий господар кращий, собаки відпрацьовували навички впродовж кількох місяців по кілька годин на день.

З-поміж різних етапів змагань – пошук собакою стріляних гільз та затримання зловмисника.

"Під час оцінювання кінолога відповідно до правил змагань зазначається, як собака рухається, скільки кінолог подав команд. Якщо кінолог більше одного разу подав команду, знімаються штрафні бали. Якщо кінолог подає команду собаці, і вона чітко без повторень команди виконує – це 100 балів", – розповідає про систему оцінювання начальник кінологічної служби Нацгвардії та головний суддя змагань Тарас Борита.

Яку винагороду отримає переможець та чим дивували глядачів службові собаки – дивіться в сюжеті:

 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Грибникам на замітку: на Житомищині ціла родина отруїлася "білими" грибами
Наступний матеріал
Корчілава про справу Януковича: свідчення Сергеєва розставили всі крапки над "і"
Loading...