Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ
Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ 5 канал

"Хочу довести Європі, що Росія – агресор": батько загиблого на Сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ

Читайте по-русски
Після смерті сина, 58-річний батько 5 років воював у складі тієї ж військової бригади

У Дніпрі батько загиблого на Сході бійця подав позов до Європейського суду з прав людини – проти Російської Федерації. Чоловік хоче довести, що Росія країна-агресор, і саме вона винна у смерті його сина на Донбасі. Три останні роки він це доводив у Дніпровському районному суді і українська феміда стала на його бік.

"Мій син – Корнієнко Євген Анатолійович. Служив у 25 повітрянодесантній бригаді. І загинув під містом Вуглегірськ, Бахмутського району", – показує фото сина батько Анатолій Корнієнко.

У музеї АТО 63-річний Анатолій Корнієнко показує фото загиблого сина. Він загинув під час боїв на Донбасі у серпні 2014 року. Йому було 22 роки.

"Командир. І сюда пішло, хлопці, які загинули. Їх 11 чоловік загинуло в один день. І 39 було ранених. Їх просто накрили", – розглядає світлини інших бійців на фото батько загиблого.

Після смерті сина, 58-річний батько пішов добровольцем у Збройні сили України. 5 років воював у складі тієї ж військової бригади, що і син. Увесь цей час вивчав агресора.

Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ
Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ 5 канал

Юридичне визнання факту, що син загинув через збройну агресію Росії проти України Анатолій Корнієнко домагався у суді Дніпра протягом трьох років. Його позов судді задовольнили. Нині Анатолій Корнієнко має намір позиватися на Росію до Європейського суду з прав людини. Доказів провини Російської Федерації достатньо – переконані його адвокати.

"Щоб європейські країни все таки теж зрозуміли, що таки Росія почала війну. Рішення просто ухвалити, що Росія напала на Україну, що російська агресія і війна іде в Україні, оце і все, що я хочу", – розповідає Анатолій Корнієнко.

За словами правозахисниці Марини Кіптіли: "Є висновок медичний про обставини загибелі, в якому зазначені від чого загинув син і також є документи, які підтверджують, що в цей час був обстріл, з якої сторони відбувався обстріл, тобто це все зафіксовано документально".

Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ
Батько загиблого на сході подав позов до ЄСПЛ проти РФ 5 канал

Скільки українців позиваються до Європейського суду на Росію, як на країну-агресорку – точної статистики немає. Правозахисниця Юлія Полєхіна каже про десятки таких позовів від військових, цивільних та колишніх бранців.

"Документування порушень прав людини – це в першу чергу іде не розслідування , це саме фіксація вже існуючих порушень для історичної правди. Тобто ми маємо це знати, ми маємо це розповсюджувати, ми маємо про це говорити і не прощати. І люди, які в цьому винні – мають бути покарані", – переконана правозахисниця Юлія Полєхіна.

За словами юристки, у майбутньому такі свідчення можуть бути підставою для сатисфакції в міжнародних судах проти Російської Федерації.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
На околиці Києва фура зіткнулася з легковиком: троє загиблих
Наступний матеріал
Сотні учасниць: у середмісті Києва проходить велике жіноче ралі
Loading...

Суд поновив люстрованого прокурора Києва на посаді – що відомо

"Ми пройшли всі національні етапи оскарження і нам відкрита дорога в ЄСПЛ" – адвокати Порошенка

ЄСПЛ знову виніс рішення на користь люстрованих Україною чиновників – подробиці

Гримчак: Ми готуємо подання в ЄСПЛ

Володимир Цемах подав скаргу до ЄСПЛ проти України та Нідерландів

Україна виплатить ексочільниці Слов'янська Штепі 3600 євро – рішення ЄСПЛ