61 український прикордонник звернувся до медиків після викиду хімікатів в Армянську. Про збільшення кількості постраждалих повідомляють у Держприкордонслужбі. П'ятьох ушпиталили до одеської лікарні. Решту оглянули медики та надали їм необхідну допомогу. Тим часом, жодного випадку хімічного отруєння на Херсонщині не зафіксовано. Тож потреби в евакуації населення немає. Про це заявили в Міністерстві з питань окупованих територій. Однак, майже дві тисячі дітей із семи сіл Херсонщини вивозять подалі від зони екологічного лиха у Криму. Через викиди із заводу "Кримьсикй титан", обласна влада вирішила тимчасово припинити заняття у школах та дитсадках. Про поточну ситуацію на Херсонщині – дивіться далі.
До понеділка з села Преображенка, розташованого на кордоні з окупованим Кримом, планують вивезти всіх дітей. Більшість централізовано їдуть до Скадовська, в оздоровчі табори. Подалі від заводу "Кримський титан", який розташований менш як за 5 кілометрів від села. І викиди з якого дошкуляють людям уже другий тиждень.

Андрій Сучок, голова Мирненської ОТГ, каже: "Взагалі, людей, наскільки я знаю, дуже багато. Наскільки я знаю, до половини нашого населення відчули хімічний вплив".
Поки що вивозять лише дітей. Найменших – із мамами, решту – у супроводі вчителів. Всього навчання у школах та дитсадках на тиждень призупинили в семи селах двох районів Херсонщини – Каланчацькому та Чаплинському. Звідти мають вивезти близько двох тисяч дітей.
Мешканець селища преображенка Анатолій говорить: "Толком самі нічого не знаємо. Ніхто нічого не розказує. На даний момент дітей відправляють на відпочинок до моря. Дихати тяжко. Вранці, ввечері, кисло в роті. Дихати нічим".
Мешканці Преображенки кажуть, викиди бували і раніше, але такого масштабного – не пам'ятає ніхто. Скаржаться: метал іржавіє буквально на очах, на деревах жовкне та опадає листя, шкіра на відкритих ділянках тіла пече, важко дихати. Проте валізи пакують не всі.
Пенсіонер Євген, мешканець селища Преображенка, говорить: "Ми пенсіонери, ми вже, як доведеться. А куди виїжджати без грошей? Хто нас де чекає? Нас ніхто ніде не чекає".
Для тих мешканців прикордонних сіл, які все ж залишилисяя вдома, медики радять дотримуватися таких правил: частіше приймати душ, більше пити. Перевагу бажано віддавати чаю, молоку з содою та маслом. Перед вживанням овочі та фрукти мити проточною водою з содою та зрізати шкірку. Не купатися у відкритих водоймах. І уникати випасу худоби в низинах, де ймовірні осідання шкідливих речовин.

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на подразнення в горлі, висип і загальне нездужання. Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов'язано з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим завод "Кримський титан" призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Додамо, що українська розвідка з'ясувала, що причиною хімічних викидів на півночі окупованого РФ Криму стало влучання снарядів у технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.
Наталка Полтавець, Херсонська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму








