5 канал

Інноваційна Полтава: як маркування QR-кодами повертає туристів на 100 років назад

QR-коди – тепер і на території музею "Поле Полтавської битви"

Полтава – лідер в Україні за кількістю інформаційно-туристичних маршрутів, що промарковані за допомогою QR-кодів. Принаймні так стверджують місцеві чиновники. Нещодавно осучаснили інформаційну довідку і на території музею "Поле Полтавської битви". Нині маршрути налічують 30 локацій, зчитати інформацію про які можна за допомогою смартфона чи планшета. Детальніше дивіться далі.

QR-коди – тепер і на території музею "Поле Полтавської битви". Раніше два маршрути налічували 23 локації, зчитати які можна за допомогою смартфона чи планшета. Нині – додалося ще 7.

"Тексти до кожної пам'ятки писали наукові працівники нашого музею, вони представлені трьома мовами: українська, російська, англійська. До того ж є фотографії історичні, коли турист має можливість побачити пам'ятку не тільки в сучасному вигляді, а як вона виглядала раніше, 100 років назад", – хизується директор державного історико-культурного заповідника Наталія Білан.

Використання QR-кодів, у яких зашифрована інформація – практика, популярна у цілому світі. Для України вона поки що нова. У Полтаві таких локацій найбільше – 30. Віталій Перфільєв – досвідчений мандрівник та блогер. Принади полтавського смарт-туризму випробовує вперше. Каже: "Зараз в Європі можна біля кожної пам'ятки підійти і зловити WI-Fi, і одразу знайти по QR-коду, що це за пам'ятка. А тепер спробую QR-код на практиці вперше в Полтаві. Отож, дивимось, що вийде. І за мить – можу дивиться фотографії, як вони були до сьогоднішнього дня, і все можу дізнатися про це чудове місце".

Чиновники кажуть, що туристичні потоки до Полтави щорік зростають, тому QR-коди користуються неабияким попитом. Начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК Віталій Павлов наголошує: "Цей маршрут, теперішній, він передбачає сім унікальних локацій на тому місці, де ми зараз знаходимося – музейне містечко, самий епіцентр Полтавської битви 27 червня 1709 року. Це сім локацій. Минулорічний – три локації, позаминулорічний – 20 локацій. Тобто, 30 в цілому".

А тим хто із QR-кодами ще справи не мав, співробітники музею допоможуть: встановлять програму на смартфон та покажуть, як нею користуватися.

Іван Козаченко, Діана Литвиненко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Фінальний дизайн iPhone 8: що цього разу вигадали у компанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Розліт купюр і крокувальний флешмоб: Французький репер зняв незвичайний кліп на недобудованому мосту в Києві – відео
Наступний матеріал
Нова "зірочка": у бельгійському звіринці "Пайрі Дайза" народилося слоненя

Вбивство депутата у Миргороді: підозрюваного "радикала" заарештували без права застави

Особлива реліквія: підбитий сепаратистами танк ЗСУ перетворять на меморіал – ФОТО

Полювання на Ленінів: навіщо на Сумщині збирають тоталітарних вождів

"Чорний спринтер": як лебідь Гриша наввипередки з моторкою змагається

Потрійна ДТП на Полтавщині: 2 загиблих, 4 травмовані - фото

В Apple офіційно назвали дату презентації нового iPhone 8