Антимайданівець 'Топаз'

Гучна справа "Топаза": антимайданівець проведе за ґратами два роки замість восьми

Вісім років позбавлення волі з конфіскацією майна – такий вирок харківського суду антимайданівцю Ігнату Кромському, відомому за прізвиськом "Топаз". Утім, сепаратистові доведеться відсидіти за ґратами лише близько двох років. Чому – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Антимайданівець Ігнат Кромський став відомий на всю Україну після одного з відео, яке відзняв російський пропагандист. Того Кромський водив екскурсією по наметовому табору у Маріїнському парку, як раптом оператора почали бити. 

Ігната Кромського затримали наприкінці березня 2014 року за обвинуваченнями за трьома статтями – посягання на територіальну цілісність України, участь у масових заворушеннях та викрадення автівки.

Слідчі довели, що Кромський брав участь у масових заворушеннях у Харкові на вулиці Римарській, де загинули люди, а також у штурмі будівлі обласної адміністрації. Та навіть дивлячись в очі потерпілих євромайданівців у залі суду, "Топаз" не визнає своєї провини та поводиться зухвало.

"Жодного захоплення не було. Людей на площу виводив, але нікого не бив. Виводив на підставі того, що люди, представники Майдану у лапках, захопили цю будівлю", – заявляє засуджений.

Прокуратура вимагала для Ігната Кромського 15 років ув'язнення, проте суд скоротив цей термін майже вдвічі.

"Остаточно призначити Кромському Ігнату Володимировичу покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна", – постановив суддя Київського районного суду Віктор Попрас.

Зважаючи на те, що підсудний потрапив під дію "закону Савченко", з урахування терміну, проведеного в СІЗО, відсидіти йому залишилося близько двох років. Державні обвинувачі – обурені.

"Ми вважаємо, що є всі обставини, тобто пом'якшувальних обставин тут немає. Є лише обтяжувальні. На нашу думку, вирок мав би бути більш жорстким", – коментує прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Чи подаватимуть апеляцію – у прокуратурі вирішать після отримання повного тексту вироку. Сам обвинувачений уже готовий до апеляції. Стверджує: про помилування не проситиме, проте вважає, що слідство було необ'єктивним.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"Решето" ДАП та обличчя кіборга: Нацбанк випустив пам'ятну монету на згадку про героїв
Наступний матеріал
Західні санкції допомогли призупинити російську агресію – Чорновіл